Baseny przenośne idealne do ogrodu

Baseny przenośne idealne do ogrodu

 Są one znacznie tańsze niż ich stacjonarne odpowiedniki.

Największą popularnością cieszą się konstrukcje stelażowe oraz rozporowe. Basen rozporowy ma ograniczoną wielkość, jednak staje się trwałym elementem wyposażenia ogrodu. Dobry jakościowo produkt o średnicy o rozmiarze 460×90 cm kosztuje ok. 600 zł. Tego typu konstrukcje są bardzo łatwe w montażu i demontażu. W razie potrzeby możemy je szybko złożyć i przenieść w zupełnie inne miejsce. Montaż modeli stelażowych jest nieco bardziej skomplikowany. Jednak tego typu konstrukcje mogą już przybierać znacznie większe kształty. Za bardzo duży, dobry jakościowo basen stelażowy o rozmiarach 733x366x132cm zapłacimy 3.200-4.000 zł. Basen o średnicy około 5-6 metrów kupimy natomiast za około 1.200-1.300 zł. Oczywiście w ofertach handlowych znajdziemy też mniejsze konstrukcje, które kosztują poniżej 800 zł.

Mniejsze baseny rozporowe cieszą się większą popularnością i stały się atrakcyjnym elementem wyposażenia ogrodów o niewielkich rozmiarach.

Musimy pamiętać, że budowa każdego stacjonarnego basenu o powierzchni przekraczającej 30 m2 wymaga pozwolenia na budowę. Wiąże się to także z koniecznością stworzenia projektu budowlanego i sporządzenia niezbędnej dokumentacji. Budowa musi być przeprowadzona przez certyfikowaną firmę i być kontrolowana przez kierownika budowy.  Stacjonarne, odkryte baseny o powierzchni poniżej 30 m2 wymagają jedynie zgłoszenia budowlanego. Budowę możemy przeprowadzić nawet we własnym zakresie, bez kierownika budowy i bez certyfikowanych firm. Musimy jednak pamiętać, że dotyczy to wyłącznie konstrukcji odkrytych. Jeżeli szukasz sprawdzonych informacji to powinieneś przejrzeć możliwości, które zostały dla Ciebie przygotowane. Możesz być pewien, że to będzie dla Ciebie prawdziwy strzał w dziesiątkę. Są to kwestie, które mają dla Ciebie kolosalne znaczenie, wobec czego w żaden sposób nie można zapominać o korzyściach, które wynikają z podobnego rozwiązania.

Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz