Kiedy chcesz kupić auto, a nie masz gotówki

Kiedy chcesz kupić auto, a nie masz gotówki

Zakup auta to naprawdę spory wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Co więcej, nie każdy może liczyć na to, że uzyska kredyt bankowy. Czy to oznacza, że są to osoby nie mające żadnych szans na posiadanie samochodu? Oczywiście, że nie. Zarówno firmy, jak i osoby prywatne mogą postawić na leasing auta, czyli rozwiązanie pośrednie. Leasing ma wiele zalet i świetnie się sprawdza, czego wynikiem jest rosnące nim zainteresowanie. Zobaczmy bliżej o co w nim chodzi.

Jak to wygląda?

Podstawą leasingu jest podpisana umowa leasingowa, która jest mową cywilnoprawną. Podpisujące ją strony stają się leasingodawcą oraz leasingobiorcą. W umowie leasingodawca zobowiązuje się do użyczenia samochodu do użytkowania. Z kolei leasingobiorca zobowiązuje się do uiszczania opłat za korzystanie z auta w określonym czasie i określonej wysokości.

Co po wygaśnięciu umowy?

Umowa leasingowa zawarta jest na określony czas. W związku z tym w pewnym momencie wygasa. W takiej sytuacji leasingobiorca ma dwa rozwiązania. Może albo zdecydować się na wykupienie auta, albo od tego odstąpić. Jeśli wybierze to pierwsze rozwiązanie, może być pewny, że samochód staje się jego własnością za naprawdę korzystne pieniądze. Na ogół bowiem uiścić trzeba opłatę zdecydowanie poniżej wartości rynkowej samochodu. A to jest rozwiązanie niezwykle korzystne.

Czy tylko nowe auta?

Początkowo leasing obejmował wyłącznie nowe samochody. Dzisiaj w tej kwestii sporo się zmieniło. Dostępny jest bowiem także leasing aut używanych, co bez wątpienia jest ogromnym ukłonem w stronę klientów.

Wpływ a zdolność kredytową

Tym, co zasługuje na podkreślenie, jeśli chodzi o leasing, jest brak wpływu na zdolność kredytową. Jeśli będziemy ubiegać się o kredyt, bank nie będzie brał pod uwagę leasingu. Nie obniży on w związku z tym zdolności kredytowej. W efekcie nie sprawi, że otrzymać kredyt będzie dużo trudniej.

Leasing to forma zakupu samochodu, której popularność nieustannie rośnie. Polacy coraz chętniej decydują się na to rozwiązanie, które jest bezpieczne, a jednocześnie ma wiele zalet.

Sprawdź więcej na www.scmultirent.pl

 

Dodaj komentarz