Co warto wiedzieć o kartach kredytowych?

Co warto wiedzieć o kartach kredytowych?

Współczesne banki mają do zaoferowania swoim klientom bardzo różne produkty. Z pewnością do bardziej interesujących należą karty kredytowe. Co warto o nich wiedzieć, aby nie wpaść w finansowe tarapaty?

Karta kredytowa nie jest wynalazkiem ostatnich kilku, czy kilkunastu lat. Pierwsze karty kredytowe pojawiły się ponad pięćdziesiąt lat temu. Początkowo były oznaką prestiżu, dzisiaj są przez nas traktowane jako jeden ze zwykłych, dostępnych niemal dla każdego, produktów bankowych. Wraz z ich pojawieniem się kredyt konsumpcyjny stał się o wiele bardziej dostępny. W Polsce kredyt na karcie kredytowej nadal nie cieszy się zbyt dużą popularnością; nie brakuje jednak osób, które korzystają z tej możliwości bardzo często, czasem nawet zbyt często. Może to prowadzić do pojawienia się poważnych problemów finansowych. Aby tych problemów uniknąć, trzeba wiedzieć, jak rozsądnie posługiwać się kartą kredytową.

Sprawdź więcej informacji na stronie https://www.santanderconsumer.pl/karty-kredytowe/

Spłata zadłużenia

Posiadacze karty kredytowej nie mogą zapomnieć, że korzystanie z niej oznacza zaciągnięcie w banku kredytu, a każdy kredyt musi zostać spłacony. Spłata zadłużenia, które powstanie na przyznanej nam przez bank karcie kredytowej może bardzo poważnie obciążyć stan naszych domowych. Zadłużenie możemy spłacić w całości lub tylko jego część. Należy jednak pamiętać, że tylko spłata całości zadłużenia nie pociągnie za sobą konieczności spłacania także odsetek.

Składanie wniosku

Wśród kart kredytowych oferowanych przez banki można wyróżnić kilka rodzajów. Najbardziej rozpowszechnione są zwykłe karty kredytowe. Aby je otrzymać trzeba w banku złożyć stosowny wniosek, mieć stałe dochody i zdolność kredytową. Znacznie mniej popularne są karty:

  • czarne;
  • złote;
  • platynowe.

Aby je otrzymać trzeba mieć stałe dochody i to w niemałej wysokości. Takie wysokie dochody wymagane są zwłaszcza w przypadku wydawania kart platynowych. Ich posiadacze mogą liczyć jednak na dodatkowe bonusy ze strony wydającego je banku. Posiadacze tych kart z reguły dostają od banku wyższy limit kredytowy niż ma to miejsce w przypadku standardowej karty kredytowej.

Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz