Czym różni się odkurzacz budowlany od domowego?

odkurzacz do domu

Odkurzacz należy do niezwykle przydatnych sprzętów. Obecnie na rynku dostępne są nie tylko odkurzacze do użytku domowego, ale także odkurzacze przemysłowe. Ten drugi typ odkurzaczy wykorzystywany jest między innymi przez firmy budowlano-remontowe.

Jakie są różnice między odkurzaczami domowymi a budowlanymi?

Zadaniem każdego odkurzacza jest oczyszczenie danej powierzchni ze znajdującej się na niej sypkich zanieczyszczeń. Każdy odkurzacz wykorzystuje do tego celu siłę ssącą. W przypadku odkurzacza budowlanego siła ssąca musi być znacznie większa niż w odkurzaczu używanym w domu czy biurze. Odkurzacze budowlane muszą bowiem zmierzyć się z zupełnie inną kategoria zanieczyszczeń. Do tego ilość zanieczyszczeń, które muszą usunąć jest czasem naprawdę bardzo duża. Od domowych odkurzaczy budowlane różnią się nie tylko większą siłą ssącą, ale także wyglądem. Prawie wszystkie odkurzacze budowlane mają kształt cylindra. Są stosunkowo wysokie i ciężkie. Każdy model wyposażony jest w koła, które umożliwiają łatwe przesuwanie odkurzacza po powierzchni. Tym co różni odkurzacz domowy od budowlane jest także o wiele większy pojemnik na zanieczyszczenia. Odkurzacze budowlane mogą usuwać nie tylko sypkie zanieczyszczenia. Odkurzacze te zostały skonstruowane w taki sposób, aby można je było wykorzystać także do usuwania rozlanych płynów. Mogą więc pracować zarówno na sucho, jak i na mokro.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/odkurzacze-przemyslowe-i-budowlane/.

Gdzie można je wykorzystać?

Możliwości wykorzystania odkurzaczy budowlanych są naprawdę bardzo szerokie. Nowo wybudowane czy remontowane budynki nie są jedynymi obiektami, w których odkurzacze budowlane oddają nieocenione usługi. Taki odkurzacz powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego warsztatu samochodowego czy stolarskiego. Co ciekawe, odkurzacze te można kupić także do użytku domowego. Poszczególne modele odkurzaczy budowlanych należą do 3 klas. Odkurzacze z poszczególnych klas mają różne możliwości, radzą sobie z efektywnym usunięciem bardzo różnych rodzajów zanieczyszczeń. Duża siła ssąca sprawia, że odkurzacz budowlany błyskawicznie usuwa nawet bardzo trudne zanieczyszczenia.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: porady

Dodaj komentarz