Czym się kierować przy wyborze odkurzacza budowlanego?

Czym się kierować przy wyborze odkurzacza budowlanego?

Odkurzacze budowlane są niezwykle przydatne na budowach, przy remontach czy jeśli chodzi o oczyszczenie hali lub magazynu. Czym się kierować wybierając najwłaściwsze dla nas odkurzacze budowlane?

Klasa odkurzacza

Sam odkurzacz budowlany to specjalny rodzaj odkurzaczy, dzięki którym możemy usunąć zanieczyszczenia, z którymi nie poradziłby sobie zwykły odkurzacz. Takie odkurzacze stosowane są głównie w zakładach produkcyjnych i przy pracach remontowo-budowlanych. Sama zasada jego działania w żaden sposób nie odbiega od funkcjonowania standardowego odkurzacza.

Odkurzacze budowlane są dzielone na klasy. Te klasy L doskonale sprawdzają się, jeśli chodzi o pochłanianie pyłów i drobnych zanieczyszczeń. Poradzą też sobie z odpadami z obróbki tworzyw sztucznych oraz kruszywem. W przypadku odkurzaczy klasy M – mogą być one wykorzystywane do usuwania kruszywa, pyłów a poza tym jeszcze odpadów z farb i gipsu. Najpotężniejszymi modelami są odkurzacze klasy H. Tego typu odkurzacze posiadają dobre filtry, dzięki którym czyszczenie powierzchni nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia. Idealnie sprawdzają się do usuwania niebezpiecznych zanieczyszczeń takich jak ołów, kadm, azbest oraz pleśń.

Właściwości

Decydując się na zakup odkurzacza, musimy zwrócić uwagę na jego właściwości. Przede wszystkim jest to moc. Im jest ona wyższa, tym wyższa jest siła ssania, co w praktyce oznacza, że większe zanieczyszczenia mogą być wchłonięte. Standardowy odkurzacz powinien mieć moc przynajmniej 1200W. Ważna jest też pojemność zbiornika na odpady. Tutaj mamy do czynienia z kwestią wygody. Większy zbiornik pozwala nam rzadziej przerywać pracę, celem jego opróżnienia. Dlatego wybierzmy odkurzacz ze zbiornikiem przynajmniej czterdziestolitrowym. Ostatecznie trzeba zwrócić uwagę na zasięg i długość kabla. Im jest on dłuższy, tym znowu wygoda pracy jest większa. Jednak długość kabla powinna być dostosowana do naszych potrzeb. Nie ma żadnego sensu kupować odkurzacza z kilkudziesięciometrowym kablem do warsztatu stolarskiego.

Dodaj komentarz