Jak czyścić pędzle do makijażu?

Jak czyścić pędzle do makijażu?

Pędzle do makijażu powinny być czyszczone regularnie, przynajmniej raz na tydzień. W innym przypadku nie tylko stają się w pewnej perspektywie bezużyteczne, ale też mogą powodować przykre konsekwencje dla naszej skóry.

Rodzaje pędzli

Najczęściej do makijażu używamy dwóch rodzajów pędzli. Syntetycznych, które służą do aplikacji kosmetyków płynnych, zwanych również „mokrymi”, a także z naturalnego włosia, które nie sprawdzają się przy aplikacji „mokrych” kosmetyków, bo wchłaniają zbyt dużo produktu i trudno je potem domyć. Bez względu na to, jakie pędzle stosujemy, to każdy z nich musi być czyszczony. Przede wszystkim pozostają nam nich pozostałości produktów, które użyliśmy do wykonywania makijażu. Te następnie mieszają się z nowymi produktami nakładanymi na pędzle. W efekcie nie uzyskamy satysfakcjonujących rezultatów. Dodatkowo w pędzlach zanieczyszczonych bardzo szybko pojawiają się bakterię, które mogą nas uczulać i powodować zaczerwieniania na naszej twarzy.

Jak czyścić?

Pędzle syntetyczne są bardziej wytrzymałe i odporne na zniszczenia niż pędzle naturalne, dlatego czyszczenie ich jest szybsze i łatwiejsze. Formuły ciężkich podkładów, korektorów i kamuflaży bazują na oleju, więc najlepiej oczyścić je za pomocą olejków. Sam pędzel można też oczyścić w zwykłej wodzie z mydlinami. Pozwoli to pozbyć się z włosia tłustej powłoki. Pędzle z włosia naturalnego, aby zachowały swoją miękkość i sprężystość, najlepiej czyścić za pomocą czyścika do pędzli. To bardzo proste, a jednocześnie niezwykle skuteczne urządzenie, które pozwala nam szybko wyczyścić pędzle. Czyściki do pędzli stosujemy wraz z szamponami do włosów. Pamiętać tu należy jedynie od dokładnym wypłukaniu pędzla. W innym przypadku będzie na przyszłość sztywny i bardzo nieprzyjemny w codziennym użyciu. Źle wyczyszczony pędzel może nie tylko nierówno rozprowadzić kosmetyk, ale też wywołać bardzo poważne podrażniania na twarzy. Pewnym rozwiązaniem jest zastosowanie profesjonalnych środków do czyszczenia pędzli do makijażu.

Więcej na

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: porady

Dodaj komentarz