Czyściki do pędzli to praktyczna konieczność

Czyściki do pędzli to praktyczna konieczność

W naszych domach pojawia się coraz więcej kosmetyków. Uczymy się je efektywniej stosować, poznajemy tajniki tych rzadziej używanych, czy po prostu mamy odważniejszą i większą fantazję, przez co potrzebujemy szerszej gamy narzędzi do odpowiedniego poradzenia sobie z wyzwaniami. Sporą część kosmetyków nakładamy pędzelkami, ale wbrew poradom niektórych specjalistów od makijażu, zazwyczaj nie zbroimy się w trzysta pędzli, każdy do innego kosmetyku i zastosowania. Najczęściej mamy zestaw kilku ulubionych narzędzi, które stają się naszym sposobem na codzienny makijaż. Zadbajmy o nasze pędzle wykorzystując czyściki do pędzli.

Czym są czyściki do pędzli?

Przede wszystkim, czyściki do pędzli to bardzo proste narzędzia, które w dodatku kosztują tyle, co kawa w galerii handlowej. I to bez niczego słodkiego do niej. Rezygnowanie z nich jest prawdziwym grzechem przeciwko naszym pędzlom, a także przeciwko nam samym.

Czyściki do pędzli, jak ich sama nazwa wskazuje, to narzędzia do czyszczenia pędzli. Najważniejsze rzeczy, które trzeba o nich wiedzieć, to:

  • Mają postać gąbeczek, w które wyciera się pędzle;
  • Najczęściej sprzedawane są w specjalnych pudełeczkach;
  • Są przedmiotami bardzo wielokrotnego użycia;
  • Są bardzo tanie i nawet w ładnym opakowaniu nie powinny kosztować więcej niż kilkanaście złotych.

Dlaczego nie warto rezygnować z czyścika?

Czyściki do pędzli to konieczność

Korzystanie z czyścika jest w zasadzie konieczne, jeśli chcemy korzystać z tego samego pędzla do kilku różnych kosmetyków. Bez odpowiedniego czyszczenia pędzla będziemy bowiem mieszać kosmetyki ze sobą tak na ciele, jak i w samym opakowaniu kosmetyku, co będzie po prostu katastrofą. Trzeba też pamiętać, że każdy pędzel powinien zostać odpowiednio oczyszczony po każdej aplikacji kosmetyku. Nie jest to jeszcze aż tak strasznie ważne w przypadku kosmetyków mineralnych, które w żaden sposób nie będą się zmieniać w czasie przebywania na pędzlu, ale jeśli użyjemy kosmetyku z biologiczną podstawą, zrobi się z nim to samo, co z brudem na niedomytej kuchence.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/54-czysciki

Dodaj komentarz