Dlaczego warto wybrać pierścionek zaręczynowy z diamentem?

Dlaczego warto wybrać pierścionek zaręczynowy z diamentem?

Diament został nazwany królem kamieni szlachetnych. Jest jednym z najrzadziej występujących na ziemi minerałów. Uważany jest za symbol pokoju, czystości, siły. Jest niezwykle twardy, symbolizuje się więc trwałość związku. To zapewne dlatego mężczyzna, który oświadcza się kobiecie decyduje się wręczyć jej pierścionek zaręczynowy z diamentem. Zwyczaj wręczania pierścionka zaręczynowego z diamentem narodził się dość dawno. Pierwszą kobietą, która taki pierścionek otrzymała była Maria Burgundzka. Pierścionek wręczył jej w roku 1477 książę Maksymilian.

Na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy?

W Polsce pierścionek zaręczynowy zgodnie z tradycją nosi się na serdecznym palcu lewej ręki. Chociaż są osoby, które uważają iż należy go zakładać i nosić na prawej ręce. Z pierścionkiem zaręczynowym związany jest pewien przesąd. Otóż, aby zapewnić sobie trwałość związku obdarowana nim narzeczona powinna zacisnąć na chwilę dłoń.

Z czego wykonuje się oprawy pierścionków zaręczynowych?

Tradycyjnie pierścionek zaręczynowy z brylantem jest oprawiony w żółte złoto – przykład tutaj. Złoto jest od wieków jednym z najbardziej cennych kruszców pięknie podkreślającym blask diamentu. Od kilku już lat diamenty oprawia się także w złoto białe. Trwałością nie ustępuje ono żółtemu, ale zawiera cynk, srebro lub nikiel. Stop złota z niklem jest niebezpieczny dla pań, które cierpią na alergię. Bezpieczniej jest więc kupić pierścionek z żółtego złota. Popularnością cieszą się także pierścionki ze złota żółtego i białego. To propozycja, która przypadnie do gustu niezdecydowanym. Pierścionek zaręczynowy może też być wykonany z platyny, tytanu lub srebra. Te ostanie cieszą się najmniejszą popularnością.

Diament czyli brylant

Jubilerzy nie wykorzystują czystych diamentów lecz oszlifowanych. Oszlifowany diament występuje pod nazwą brylantu. Diament można szlifować bardzo różnie. Najczęściej jest to szlif okrągły. W sklepach do wyboru panowie mają pierścionki zaręczynowe w jednym diamentem. Kamień jest w nich osadzony metodą „chaton”. Do wyboru są także pierścionki z kilkoma kamieniami osadzonymi w rzędzie. Ten typ oprawy nazywany jest kanałowym. Pierścionek może też składać się z dużej ilości niewielkich rozmiarów diamentów oprawionych w oprawę typu micro pave. Niezależnie od tego jaki pierścionek panowie wybiorą przy zakupie powinni otrzymać certyfikat. Dzięki temu będą mieli pewność, że kupili rzeczywiście pierścionek zaręczynowy z diamentem, a nie z lepszą lub gorszą imitacją prawdziwego diamentu. Warto o tym pamiętać.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Internet

Dodaj komentarz