Dlaczego warto wybrać zumbę?

Dlaczego warto wybrać zumbę?

Zumbę może ćwiczyć każdy. Jest to zajęcie bardzo przyjemne, które do tego korzystnie wpływa na zdrowie.

Czym jest zumba?

Zumba jest dynamicznym połączeniem tańców latynoamerykańskich, tańca brzucha, elementów różnych sztuk walki i fitness. Jest formą ruchu,, która ma coraz więcej zwolenników. Można ją ćwiczyć codziennie, gdyż nie jest wyczerpująca i na pewno nie grozi nam przetrenowanie. Ale możemy na nią poświęcić tylko 2 godziny w tygodniu.

Dla kogo jest zumba?

Zumba jest dla wszystkich. Mogą uprawiać ją osoby, które są wysportowane, ale także osoby, które w ogóle nie mają kondycji. Jest dobra dla młodych i starszych, chudych i grubych. Jedynym przeciwwskazaniem do uprawiania rumby są choroby układu krążenia. Przeciwwskazaniem jest choroba wieńcowa, świeżo przebyty zawał serca, udar mózgu. Plusem zumby jest to, ze nie trzeba znać tanecznych kroków  i układów, nie trzeba też wykonywać ich idealnie. Ważne jest, aby się ruszać i dobrze przy tym bawić.

Korzyści z zumby

Godzina zajęć to utrata nawet 600 kalorii. Jest to znacznie więcej niż na przykład podczas biegania rekreacyjnego. Jest to możliwe, że podczas zumby pracuje całe nasze ciało. Przez cały czas uruchamiane są kolejne partie mięśni. Poświęcają czas na zumbę regularnie nie tylko poprawie ulegnie nasza kondycja. Dzięki niej pozbędziemy się także nadmiernych kilogramów. Prawidłowa waga to mniejsze ryzyko zachorowania na cukrzycę. Z każdym zrzuconym kilogramem ulgę poczuje nasz kręgosłup i stawy.

Jaką zumbę wybrać?

Zumba to wiele odmian skupiających się na różnych partiach ciała. Do wyboru mamy między innymi aqua zumbę. Jest ona połączeniem fitnessu w wodzie i tańca. Inną odmianą zumby jest sentao. To jedna z wolniejszych odmian zumby. Dla osób w wieku od 70 do 80 lat opracowana została zumba gold. Opiera się ona na spokojnych układach tanecznych. Nie są to zajęcia forsowne, ale bardzo korzystnie wpływające na sylwetkę.

Zumba rzeźbi sylwetkę, poprawia nastrój, a co najważniejsze – jest dla wszystkich, także dla seniorów.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Sport

Dodaj komentarz