Gdzie serwisować Audi?

Gdzie serwisować Audi?

Koszt paliwa oraz ubezpieczenie to największe wydatki każdego użytkownika Audi. Problem pojawia się, jednak gdy samochód ulegnie uszkodzeniu. Musimy wtedy ponosić dodatkowe koszta związane z naprawami. Pojawia się też pytanie, gdzie naprawiać nasze Audi?

Serwis autoryzowany

Dla wielu kierowców naturalnym wyborem jest autoryzowany serwis Audi. W Warszawie, Poznaniu czy Krakowie znajdziemy wszędzie bez problemu tego typu placówkę. Autoryzowany serwis ma wiele zalet. Przede wszystkim placówki tego typu zatrudniają fachowców, którzy są cały czas szkoleni przez koncerny. Mechanicy mają specjalne indeksy, są ciągle kontrolowani. Oznacza to, że potrafią usunąć szybko daną usterkę, a dodatkowo mogąc odwołać się do inżynierów danego pojazdu, są w stanie usunąć nawet najtrudniejszą awarię. Za tego typu serwisem przemawia też wyposażenie. Najczęściej są tam specjalistyczne narzędzia dedykowane do konkretnych modeli samochodów oraz systemy elektroniczne. Dzięki temu komunikacja z komputerem auta jest łatwa i poprawna. Oczywiście nie bez znaczenia jest też gwarancja na samochód. W przypadku producenta warunkiem jej utrzymania jest korzystanie właśnie z autoryzowanych serwisów. Wadą tego typu miejsc jest to, że naprawa w autoryzowanym serwisie jest zazwyczaj droższa.

Serwisy sieciowe i niezależne

Alternatywą są serwisy sieciowe, gdzie niezależne firmy są zrzeszone w sieci określonej marki i tym samym też mają dostęp do szkoleń, a także nowoczesnych urządzeń oraz diagnostyki. Pozostają też niezależni mechanicy, których największą zaletą jest cena. Koszt wykonania określonej usługi jest tutaj nawet o połowę niższy niż w przypadku autoryzowanych serwisów Audi (zobacz tutaj). Do takich miejsc najczęściej udają się ci kierowcy, którzy nie mają już gwarancji na swoje Audi. W takim przypadku decydującym argumentem jest właśnie cena. Wadą tych placówek jest to, że nie dają nam gwarancji usunięcia awarii. Często też nie mają odpowiedniego sprzętu, który jest niezbędny do usunięcia usterki. Oznacza to dla kierowcy konieczność poszukiwania odpowiedniego punktu, w którym użytkownik będzie w stanie naprawić samochód.

Dodaj komentarz