Gdzie w Poznaniu udać się na pizzę?

pizza z bazylią

Różnorodność wyboru pizzy

Pizza od kilkunastu lat nie traci na swojej popularności. Z powodzeniem zadomowiła się w naszych domach, dlatego tak często ją zamawiamy. Jej fenomen to bogata różnorodność, która sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie, od słodyczy hawajskiej, poprzez owoce morza, aż po diabelskie pepperoni. Do tego dochodzi cała gama dodatków, które możemy komponować wedle własnego uznania. To co ogranicza nas przy wyborze smaku, albo dokładania kolejnych składników, to wyłącznie nasza wyobraźnia, a ta na ogół potrafi tworzyć rozmaite kompozycje. Kto nam zabroni zamówić pizzę wegetariańską z dodatkiem salami i grillowanego kurczaka? Ha! Można? Czemu nie?

Jaką pizzę wybrać w Poznaniu?

Poznań niczym się nie wyróżnia względem innych polskich miast, jeżeli wybieramy się na poszukiwania pizzy. Jako stolica Wielkopolski, a co za tym idzie miejsca, gdzie mieszka grubo ponad pół miliona mieszkańców, ma w swojej ofercie mnóstwo pizzerii. Oczywiście bez problemu znajdziemy tzw. sieciówki, które stanowią swego rodzaju pewniak. Jeżeli je znasz, to dobrze wiesz czego się spodziewać i nie ryzykujesz ewentualnego rozczarowania. Wiesz co dostaniesz zamawiając wybraną pozycję z menu i nic negatywnego nie powinno Cię zaskoczyć. Jeżeli natomiast szukasz nowych smaków i pizzy w nowej odsłonie, to nie będziesz zawiedziony/na Poznaniem.

Pizzeria czy dowóz?

Jest kilka naprawdę świetnych włoskich restauracji, czy barów, których pizze – co tu dużo mówić – są po prostu najlepsze. Dobrą wiadomością jest to, że wcale nie wydasz góry pieniędzy, aby móc je zjeść. Wystarczy popytać poznaniaków, poszukać w „internetach” i trafisz w te miejsca bez większych problemów. Naprawdę warto poświęcić parę minut na kilka kliknięć w smartphonie, żeby udać się w miejsce, gdzie serwują rewelacyjną pizzę. Wprawdzie zawsze możesz zaryzykować i wejść do pierwszej lepszej pizzerii, ale nikt nie da Ci gwarancji smaku, poza reklamą owego miejsca, która może okazać się tylko pustymi słowami.

Dodaj komentarz