Informacje o kredycie odnawialnym, które warto znać

Informacje o kredycie odnawialnym, które warto znać

Kredyty należą do najbardziej popularnych produktów dostępnych w bankach. Z możliwości otrzymania dodatkowej gotówki w różnych sytuacjach korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy. W każdym banku można składać wnioski o różne kredyty; do tych, które są stosunkowo popularne należą kredyty odnawialne dla osób fizycznych i firm.

 

Czym jest kredyt odnawialny?

 

Kredyt odnawialny to limit, który bank przyznaje osobom, które mają konto osobiste. Bank przyznając limit kredytowy umożliwia wielokrotne korzystanie z niego w sposób automatyczny. Wniosek składa się tylko raz, podpisuje się też tylko jedną umowę. Warunkiem korzystania z przyznanego limitu jest brak problemów ze spłatą.

Jakie są formalności?

 

Z wnioskiem o przyznaniem kredytu odnawialnego mogą wystąpić wszystkie osoby, które przynajmniej od trzech miesięcy mają w danym banku ROR. Kredyt odnawialny jest przyznawany przez bak, który prowadzi nasz rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy – dlatego możliwe stało się ograniczenie formalności do niezbędnego minimum. Wniosek o uruchomienie linii kredytowej możemy złożyć osobiście w oddziale banku. Możemy również zadzwonić na bankową infolinię. W przypadku załatwiania formalności drogą telefoniczną, umowę dostarczy nam kurier, bank może też przesłać ją pocztą. Wniosek o uruchomienie linii kredytowej możemy złożyć także za pośrednictwem strony internetowej. W zależności od tego, w jakim banku mamy ROR załatwienie formalności potrwa 2-7 dni.

Jaki limit przyzna nam bank?

 

Kwota przyznanego limitu zależy od naszych miesięcznych zarobków. Większość banków udziela limitu do wysokości jednokrotności zarobków. Są jednak i takie, w których przyznany limit to trzykrotność zarobków. Tylko w nielicznych bankach klienci mogą zejść pod kreskę do wysokości sześciokrotności swoich zarobków.

Kredyt odnawialny to wyjątkowo wygodna forma kredytowania. Odsetki są naliczane nie od całości limitu przyznanego przez bank, a jedynie od wykorzystanej kwoty. Kredyt odnawialny bank przyznaje na okres jednego roku.

Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz