Z jakimi kosztami wiąże się budowa domu?

Z jakimi kosztami wiąże się budowa domu?

Styczeń to okres, w którym największa liczba przyszłych inwestorów rozpoczyna planowanie budowy domu.

Spraw do załatwienia jest bardzo dużo – wybór i zakup odpowiedniej działki, wszystkie formalności przed rozpoczęciem budowy, wybór projektu, odpowiedniej ekipy budowlanej, wybór i zakup materiałów budowlanych czy w końcu wykończenie i wyposażenie budynku. Jednak jedna kwestia jest szczególnie istotna – kosztorys całego przedsięwzięcia i realne oszacowanie swoich możliwości finansowych. Aby ułatwić decyzję, Kalkulatory Budowlane przygotowały wycenę trzech domów do stanu pod klucz wraz z wyposażeniem w oparciu o ceny na progu 2017 roku.

Aby wpasować się w wymagania inwestorów o różnych wymaganiach i oczekiwaniach, przygotowaliśmy aż trzy kosztorysy domów do porównania.

Opierając się na najpopularniejszych domach budowanych na polskim rynku wyceniliśmy: dom parterowy bez piwnicy o powierzchni 100 m2 (brak garażu), dom z poddaszem użytkowym o łącznej powierzchni 140 m2 (po 70 m2 na parterze i poddaszu), dom z pełnym podpiwniczeniem i piętrem – łączna powierzchnia ok. 200 m2 (3 poziomy po 65 m2).

Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz