Konto osobiste dla nastolatka

Konto osobiste dla nastolatka

Konto osobiste dla nastolatka

Nastolatki to jeszcze dzieciaki – co do tego nie ma jakichkolwiek wątpliwości. Nie zmienia to faktu, że jeżeli ktoś ma 13 lat i więcej, nie jest już małym dzieckiem, które nie ma swoich potrzeb, swojego życia, własnego rozumu. W skrócie – jeżeli jakiś rodzic sądzi, iż otworzenie konta dla swojego nieletniego jeszcze dziecka jest kiepskim pomysłem, nie może się bardziej mylić. Powinno się właśnie edukować dzieciaki od najmłodszych lat – niech wiedzą czym jest bankowość, jak prowadzić konto osobiste, w jaki sposób rozporządzać swoimi finansami. Niby nic skomplikowanego, ale jeżeli nasza latorośl założy konto dopiero wtedy, gdy będzie mogła zrobić to samodzielnie – zatem po ukończeniu osiemnastego roku życia, to przecież będzie to mimo wszystko lekko opóźnione…

Szczególnie, że w błędzie są również tacy rodzice, którzy wychodzą z założenie, iż zakładanie konta osobistego nie jest opłacalne pod względem finansowym. Niektórzy sobie pewnie pomyślą w tym momencie – a po co zakładać konto w banku, skoro najzwyczajniej w świecie tak czy siak nasze dziecko nie zarabia jeszcze, więc tylko będą naliczane opłaty. Na całe szczęście nie jest wcale tak beznadziejnie – wiele banków oferuje darmowe konta dla nastolatków. Różne są wymogi prowadzenia takiego konta, najczęściej chodzi o to, aby po prostu konto nie stało bezczynnie, a więc wpłata co jakiś czas pieniędzy, zapłacenie kartą za zakupy czy wypłata kasy z bankomatu – takie typowe standardowe usługi, są jak najbardziej wystarczające.

Trzeba również wspomnieć o tym, że do czasu ukończenia przez nasze dziecko osiemnastego roku życia, jak najbardziej będziemy mieli pełny wgląd do konta. Będziemy mogli na bieżąco sprawdzać stan konta, będziemy wiedzieli również to, na co wydaje pieniądze nasze dziecko. Po prostu wszystko będziemy mieli pod kontrolą. To bardzo dobrze, ponieważ dzięki temu będziemy wiedzieli, czy nasze dziecko ma pieniądze, czy nie potrzebuje dodatkowych środków, czy przypadkiem nie żyje ponad stan.

Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz