Jak korzystnie wybrać lokatę

Jak korzystnie wybrać lokatę

Lokaty bankowe to aktualnie najbezpieczniejsza i najkorzystniejsza forma oszczędzania pieniędzy. Gwarantują zysk, a ryzyko utraty zainwestowanego kapitału jest praktycznie zerowe. Warto jednak wiedzieć jak najkorzystniej wybrać lokatę dla siebie.

Przy wyborze najkorzystniejszej lokaty musimy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, na jak długo chcemy przekazać bankowi nadzór nad naszymi pieniędzmi. Możemy wybierać między lokatami krótkoterminowymi oraz długoterminowymi.

Im dłuższy czas trwania lokaty, tym więcej pieniędzy zarobimy finalnie

Jednak musimy dokonać racjonalnej oceny, czy jesteśmy w stanie funkcjonować na bieżąco oraz płacić wszelkie nasze zobowiązania, obywając się bez oszczędności. Bank bowiem w większości wypadków nie pozwoli nam wycofać zainwestowanych środków przed końcem lokaty. Jeśli zaś to zrobimy, to możemy stracić wszelkie odsetki, jakie zarobiliśmy dotąd na lokacie. Dlatego albo obliczmy dokładnie, jakaś ilość pieniędzy możemy przeznaczyć na lokatę, albo poszukajmy banku, który pozwoli nam wycofać wcześniej środki bez utraty odsetek.

Więcej na https://www.santanderconsumer.pl/lokaty/

Optymalnym rozwiązaniem jest podzielenie oszczędności na kilka części i umieszczenie ich na lokatach o różnym terminie zakończenia

Banki zazwyczaj oferują lokaty trwające od jednego do nawet trzydziestu sześciu miesięcy. Przy poszukiwaniu banku, któremu zawierzymy nasze środki finansowe, kierujmy się jego renomą, marką oraz oczywiście warunkami założenia lokaty. Może okazać się, że bank, w którym już posiadamy rachunek oszczędnościowy, wcale nie oferuje nam najlepszych warunków. W tym celu warto skorzystać z rankingu internetowego, za pomocą którego w ciągu dosłownie kilkudziesięciu sekund możemy porównać oferty wszystkich banków działających w Polsce. Pamiętajmy jednak aby wszelkie atrakcyjne oferty i promocje czytać niezwykle uważnie. Czasami jest tak, że to, co efektownie wygląda na pierwszy rzut oka, nie jest już tak atrakcyjne, kiedy wczytamy się w szczegóły samej promocji. Musimy pamiętać, że o ile współpraca z odpowiednim bankiem oznacza zarobek, to sam bank nie jest jednak instytucją charytatywna.

Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz