Koszty budowy domu

Koszty budowy domu

Do wyceny przyjęliśmy też kilka dodatkowych założeń:

Nie bierzemy pod uwagę kosztów zakupu działki budowlanej – cena takiej działki może równie dobrze wynieść 50 tys. zł jak i milion, dlatego jakiekolwiek szacunki nie miałyby sensu, zakładamy, że działka, na której budowany jest dom ma podciągnięte media, posiadamy już zaadaptowany do lokalnych warunków projekt (koszt zakupu gotowego projektu i adaptacji to ok. 4-6 tys. zł), budynek budujemy przy wykorzystaniu materiałów gwarantujących spełnienie nowych, wyśrubowanych przepisów dotyczących wykorzystania energii pierwotnej (nowe przepisy weszły w życie od 1.01.2017. Warto również dodać, że omijamy również temat zagospodarowania ogrodu (w zależności od wielkości ogrodu, długości ogrodzenia i wyposażenia ogrodu koszty mogą wynieść równie dobrze 10, jak i 100 tys. zł), Wszystkie prace zostaną zlecone firmom budowlanym ze średniej półki cenowej. Tu ważna informacja – o ile ceny materiałów budowlanych nie różnią się w różnych sklepach bardzo mocno, to oferty od różnych firm budowlanych mogą się różnić nawet o kilkaset procent.

Dlatego bardzo ważne jest, aby porównać oferty z kilku źródeł i dopiero na tej podstawie wybrać tę najbardziej korzystną.

Aby nie dzwonić po wielu firmach lepiej skorzystać z darmowej usługi. Wystarczy wypełnić prosty formularz i spokojnie czekać na oferty od kilku firm z twojej okolicy.  Jeżeli szukasz sprawdzonych informacji to powinieneś przejrzeć możliwości, które zostały dla Ciebie przygotowane. Możesz być pewien, że to będzie dla Ciebie prawdziwy strzał w dziesiątkę. Są to kwestie, które mają dla Ciebie kolosalne znaczenie, wobec czego w żaden sposób nie można zapominać o korzyściach, które wynikają z podobnego rozwiązania.

Dodaj komentarz