Kredyt gotówkowy przez internet

Udzielanie kredytów to podstawowa usługa oferowana przez banki. W każdym z nich na klientów indywidualnych czekają różnego rodzaju kredyty. Do tych, które wybierane są bardzo często należy kredyt gotówkowy.

Przeznaczenie

Kredyt gotówkowy jest udzielany przez banki na dowolny cel. Środki z tego kredytu można wydać na wakacyjny wyjazd, remont kuchni, prezenty dla najbliższych. Spłatę kredytu można rozłożyć nawet na 10 lat. Kwota, jaką bank zechce skredytować, zależy od naszej zdolności kredytowej, przede wszystkim od tego, jakie dochody osiągamy. W przypadku kredytu na niezbyt dużą sumę nie musimy wykazywać się bardzo dużymi dochodami. Powinny one jednak być stałe. Mogą pochodzić z umowy o pracę, renty lub emerytury. O kredyt gotówkowy możemy starać się w każdym banku. Najłatwiej jednak dostaniemy go w banku, w którym mamy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy.

Złożenie wniosku

Wniosek kredytowy możemy złożyć osobiście w oddziale banku. Jednak coraz częściej bierzemy kredyt przez internet. To rozwiązanie, które pozwala nam uniknąć stania w kolejkach. Poza tym korzystając z możliwości złożenia wniosku drogą online, możemy starać się o kredyt z dowolnego miejsca, nie musimy nawet przebywać w kraju. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kredytobiorców decyzje kredytowe wydawane są przez banki błyskawicznie. Na podpisanie umowy kredytowej możemy udać się osobiście do placówki banku, ale może ona zostać nam również dowieziona przez kuriera.

O czym pamiętać?

Zanim wystąpimy o kredyt gotówkowy drogą tradycyjną lub przez internet, postarajmy się porównać oferty kilku różnych banków. Możemy zgłosić się do biura niezależnego doradcy finansowego czy też skorzystać z dostępnych w internecie porównywarek kredytów gotówkowych. Maksymalne oprocentowanie kredytu gotówkowego wynosi 10 procent. Dodatkowo pobierana jest przez bank prowizja, a coraz częściej konieczne jest także ubezpieczenie kredytu. Ile kredyt kosztuje powie nam RRSO.

Formalności związane z przyznaniem kredytu można załatwić przez internet. Kredyt dostaną tylko osoby, które mają stałe dochody.

Dodaj komentarz