Kredyt gotówkowy: zalety i wady

Kredyt gotówkowy: zalety i wady

Propozycji kredytów w każdym banku komercyjnym i spółdzielczym jest sporo. Klienci indywidualni bardzo często interesują się kredytami gotówkowymi, które są przez banki udzielane na kwotę od kilkudziesięciu do dwustu tysięcy złotych.

 

W którym banku złożyć wniosek?

 

Oczywiście w tym, który ma najbardziej korzystną ofertę. Dlatego też poszukiwania najbardziej atrakcyjnej oferty warto rozpocząć w banku, w którym otworzyliśmy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. W „swoim” banku formalności załatwimy bardzo szybko, nie będzie nam potrzebne wystawione przez pracodawcę zaświadczenie o zarobkach, gdyż bank doskonale wie, jaka kwota wpływa co miesiąc na nasze konto. Bank, który prowadzi nasz ROR może zaproponować nam niższe oprocentowanie, może także pobrać niższą prowizję. Jeśli oferta banku nie okaże się atrakcyjna, możemy sprawdzić oferty innych banków; w tym celu możemy posłużyć się jedną z dostępnych w internecie porównywarek kredytów.

 

Kto może złożyć wniosek o kredyt gotówkowy?

 

Kredyt gotówkowy mogą otrzymać tylko osoby, które mają stał dochody. Plusem tego kredytu jest to, że nie muszą one być wysokie – do otrzymania kredytu w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych wystarczą miesięczne dochody na poziomie kilkuset złotych; oczywiście im dochody są wyższe, tym więcej pieniędzy możemy pożyczyć od banku. Wniosek o kredyt gotówkowy mogą złożyć osoby, które otrzymują wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę, renciści, osoby otrzymujące emeryturę lub prowadzące działalność gospodarczą. Zanim bank udzieli nam kredytu sprawdzi naszą historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej oraz oceni zdolność kredytową.

 

Jaki jest koszt kredytu gotówkowego?

 

Na koszt kredytu gotówkowego składa się nie tylko oprocentowanie nominalne, ale również wszystkie dodatkowe opłaty pobierane przez bank: prowizja, marża, a czasem również ubezpieczenie. Rzeczywisty koszt kredytu poznamy pytając o wysokość RRSO.

Kredyt gotówkowy najczęściej bierzmy w niewielkiej wysokości, bank udziela go więc bez dodatkowego zabezpieczenia.

Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz