Leasing: jedna z form finansowania firmowego samochodu

Leasing: jedna z form finansowania firmowego samochodu

Możliwości sfinansowania firmowego samochodu jest na chwilę obecną przynajmniej kilka. Do tych, które cieszą się wśród przedsiębiorców bardzo dużą popularnością należy leasing.

Na czym polega leasing?

Leasing samochodowy jest tak zwaną umową nazwaną. Polega on na odpłatnym użyczeniu na ściśle określony czas i na określonych warunkach przedmiotu leasingowania. W przypadku, którego dotyczy ten artykuł przedmiotem leasingowania jest oczywiście samochód. Leasing samochodowy jest przede wszystkim skierowany do firm. Ważne jest to, że w przypadku leasingu dla firm, nie ma znaczenia forma prawna w jakiej działają.

Samochody, które można wziąć w leasing

Na rynku działa obecnie wiele firm leasingowych. Wśród nich jest Santander Consumer Multirent. To firma, która oferuje możliwość wzięcia w leasing samochodu osobowego lub dostawczego. Klienci mogą wybrać samochód nowy lub używany. Ale uwaga! W przypadku tych drugich samochodów ich wiek nie powinien przekraczać ośmiu lat. Rozwiązanie najbardziej optymalnym jest wybranie takiego samochodu, który nie ma więcej jak pięć lat.

Zalety leasingu

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na leasing samochodu mają do wyboru dwa rodzaje: leasing operacyjny i finansowy. Różnią się one między sobą kwestiami podatkowymi. W przypadku leasingu finansowego samochód zostanie wliczony w skład majątku leasingobiorcy. Będzie on miał prawo w związku z tym do odpisów amortyzacyjnych. W przypadku leasingu operacyjnego samochód wejdzie do majątku leasingodawcy. Wybierając leasing operacyjny przedsiębiorca będzie mógł wliczyć w koszty uzyskania przychodu zarówno ratę początkową nazywaną czynszem inicjalnym, jak i poszczególne raty leasingowe. Duże firmy leasingowe bardzo często dodają dodatkowe produkty. Przedsiębiorca razem z pożyczką leasingową może skorzystać z atrakcyjnego ubezpieczenia komunikacyjnego, karty paliwowej czy zyskać dostęp do e-Platoformy. Taką ofertę dla swoich przyszłych klientów przygotowała firma Santander Consumer Multirent. Minimum formalności to kolejny plus oferty.

Dodaj komentarz