Makijaż gwiazd: Max Factor

Makijaż gwiazd: Max Factor

Złota era Hollywood to tylko jedno nazwisko, jeśli chodzi o makijaż. Wszystkie gwiazdy srebrnego ekranu stawiały na makijaż produktami od słynnego Maksymiliana Faktorowicza To on tworzył wizerunek reprezentacyjny takich gwiazd, jak chociażby słynna Marlena Dietrich.

Jak to się wszystko zaczęło?

Maksymilian Faktorowicz przyszedł na świat w roku 1872. W roku 1914 zdecydował się wyemigrować do Stanów Zjednoczonych. Jako miejsce zamieszkania wybrać Los Angeles. Dlaczego? Chciał być możliwie jak najbliżej przemysłu filmowego, który wówczas intensywnie się rozwijał. Nie musiał długo czekać na współpracę z największymi gwiazdami świata filmowego. Produkował własne kosmetyki, które zapewniały perfekcyjny wygląd. Już dwa lata później – w roku 1916 – ruszyła sprzedaż cieni do powiek, a także kredek do brwi. Za kolejne cztery lata do sprzedaży trafiły kolejne kosmetyki. Tym razem zaproponował kobietom całą gamę. Pracując z największymi gwiazdami, nie zapominał o zwykłych kobietach. Chciał, aby one również mogły wyglądać pięknie. Tak narodziła się jedna z największych, najlepszych i najbardziej popularnych marek kosmetycznych.

Max Factor Lasting Performance

To jeden z najlepszych kosmetyków firmy Max Factor. Podkład o przedłożonej trwałości poleca się wszystkim kobietom ceniącym kosmetyki wyjątkowe. Decydując się na niego, można być pewnym, że długo utrzyma się na twarzy. Nawet po wielu godzinach nie traci on nic ze swojego doskonałego wyglądu. Nawet po dotknięciu twarzy czy pocałunkach nie ma konieczności poprawiania makijażu. Co ważne, podkład nie zostawia żadnych śladów na ubraniach. Można więc bez obaw iść na zakupy. Kosmetyk długo utrzymuje się na twarzy, ale nie ma najmniejszego problemu z jego zmyciem. Wystarczy sięgnąć po dobre mleczko bądź płyn do demakijażu. Nadaje się do cery tłustej z uwagi na zawartość cząsteczek pochłaniających sebum. W efekcie cera nie świeci się, nie jest przetłuszczona. Kosmetyk nie wywołuje podrażnień ani reakcji alergicznych.

Max Factor to marka, bez której obecnie naprawdę trudno wyobrazić sobie kosmetyczny świat.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda

Dodaj komentarz