Materiały energooszczędne

Materiały energooszczędne

Zbudować dom w dzisiejszych czasach to żaden problem, wszelkiego rodzaju materiały znajdziemy w marketach jak i u producentów. W celu zbudowania domu energooszczędnego potrzebne nam będą materiały energooszczędne w budownictwie używane już powszechnie.

Zastosowanie styropianu

Bloczki keramzytowe wypełnione w środku styropianem to jedna z propozycji materiału, dzięki, któremu wybudujemy dom. Takie bloczki znacznie obniżają uciekanie ciepła, nie potrzeba przy tym stosować jeszcze dodatkowej izolacji. Wszelkiego rodzaju maty izolacyjne, waty szklane, płyty z wełny izolacyjnej to główne materiały izolujące ściany. Elewacje takich ścian, również mogą przyczynić się do zatrzymania ciepła w domu. Styropian, który stosujemy w budowie domu energooszczędnego jest koloru, szarego zwiększa on izolacyjność płyt, jak również przewodzi odpowiedni współczynnik ciepła. Wszystkie materiały energooszczędne w budownictwie powinny być również odporne na wilgoć i nie przewodzić jej. Ocieplenie podłogi i ocieplenie stropu, to miejsca gdzie głównie stosuje się materiały paroszczelne. Już przy budowaniu posadzki domu używamy wszelkiego rodzaju maty, płyty, styropiany, które są zabezpieczane przeciwko wilgoci i przyjmowaniu wody.

Oszczędzanie – każdy szczegół jest ważny

Użycie specjalnych materiałów przy zastosowaniu dobrze opracowanych metod budowy, nie zabezpieczy nam domu przed uciekaniem ciepła i nadmierną wilgotnością, jeżeli przy powstawaniu budynku wykonawcy i projektanci będą popełniać podstawowe błędy. Jeżeli będą kupowane materiały o złych parametrach, materiały, które mimo opisanej etykiety nie spełniają warunków energooszczędności, jeżeli przy projektach są podawane złe parametru materiałów potrzebnych do budowy itp. Ważny jest nawet sposób klejenia, sposób nakładania kleju na styropian, sposób zakładania wełny mineralnej. Istotne jest wszystko nie tylko przy kupowaniu materiałów ale i przy poszczególnych czynnościach wykonanych podczas projektowania i budowania. Ekipy budowlane dzielą się na wykwalifikowane i te z przypadku, warto jednak przy budowie domu i ten aspekt wziąć pod uwagę.

Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz