Jakie mieszkanie kupić w Warszawie?

Warszawa to miasto, które rozwija się w błyskawicznym tempie, przyciągając przede wszystkim osoby szukające pracy. Na warszawskim rynku nieruchomości dostępnych jest bardzo wiele mieszkań. Czym się kierować przy wyborze?

W centrum czy na przedmieściach?

Sprzedaż mieszkań w Warszawie rośnie z roku na rok. Nieustannie powstają również nowe inwestycje. Budowa nowych lokali w stolicy jest niezmiennie opłacalna dla deweloperów, którzy zazwyczaj nie mają problemu ze znalezieniem klientów. Najdroższe dzielnice w stolicy to Śródmieście oraz Żoliborz, gdzie ceny mieszkań często są zawrotne. Najwięcej nieruchomości na rynku pierwotnym i wtórnym sprzedaje się na Woli, Pradze i Mokotowie. W ostatnich latach Wola stała się jedną z najbardziej popularnych lokalizacji, podobnie jest z Bemowem, gdzie powstaje wiele nowych inwestycji.

Najtańszą lokalizacją jest Targówek, tutaj mieszkania od dewelopera osiągają najniższe ceny. Tanie nieruchomości dostępne są także na Białołęce. Te dzielnice przyciągają kupców ze względu na mniejsze koszty zakupu mieszkania, jednocześnie odstraszają ze względu na dłuższe dojazdy. Sytuacja może się zmienić po zakończeniu budowy drugiej linii metra, która znacznie poprawi komunikację w stolicy.

Rynek pierwotny czy wtórny?

Mieszkania od dewelopera są droższe niż te z rynku wtórnego jednak zazwyczaj oferują większy komfort. Na dłuższą metę taka inwestycja jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem, ponieważ trzeba brać pod uwagę koszty remontu starszego mieszkania. Należy się też liczyć z potencjalnie wyższymi kosztami eksploatacji w przypadku starszych budynków, na przykład wynikających z wyższych wydatków na ogrzewanie.

W czasie poszukiwania mieszkania w Warszawie trzeba często uzbroić się w cierpliwość. Na rynku dostępnych jest sporo nieruchomości, jednak znalezienie wygodnego lokalu w stosunkowo dobrej cenie może być bardzo dużym wyzwaniem. Ilość nowych inwestycji jest bardzo duża, co chwilę pojawiają się nowe, ciekawe oferty, dlatego warto śledzić sytuację.

Dodaj komentarz