Narzędzia do motywowania pracowników: karta lunch

Narzędzia do motywowania pracowników: karta lunch

Karta lunch to rozwiązanie, które od wielu lat stosowane jest przez amerykańskich pracodawców. Karty żywieniowe otrzymuje też wielu pracowników z krajów Europy Zachodniej. Rozwiązanie to pojawiło się także w Polsce. Jest jeszcze nowością, ale do tego rozwiązania zdołało się przekonać już wielu pracodawców. Zadowoleni są także pracownicy, którzy taką kartę otrzymali.

Do czego służy karta lunch?

Karta lunch służy do dokonywania płatności za posiłki. Jest akceptowana obecnie już przez ponad sto tysięcy placówek gastronomicznych na terenie całej Polski. Można użyć jej płacąc za posiłek zjedzony w barze szybkiej obsługi, pizzerii, restauracji, firmowej stołówce. Można nią zapłacić także w piekarni. Karta lunch może służyć także do zapłacenia za posiłek zamówiony na jednym z portali online do zamawiania jedzenia. Jedzenie musi być jednak zamówione z dostawą do miejsca pracy. Tę możliwość pracownicy doceniają zostając po godzinach w pracy w okresie jesienno-zimowym. Plusem karty lunchowej są także atrakcyjne rabaty przygotowane w punktach gastronomicznych wyłącznie dla posiadaczy karty. Korzystanie ze zniżek jest bardzo korzystne, dzięki nimi zwiększa się wartość udostępnionych na karcie środków. Pracodawca może zasilać kartę z różną częstotliwością; może to robić na przykład raz w miesiącu lub rzadziej. Środki, które znajdują się na karcie, pracownik może kontrolować na kilka sposobów. Może to zrobić za pośrednictwem strony internetowej, serwisu telefonicznego lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Za użytkowanie karty nie są naliczane pracownikom żadne opłaty.

Jakiego wydawcę wybrać?

Karty lunch cieszą się rosnącą popularnością. Pojawia się więc wiele firm specjalizujących się w ich wydawaniu. Decydując się na wręczanie pracownikom kart lunchowych, pracodawcy powinni sprawdzić, jak długo dana firma działa na rynku. Na zaufanie zasługuje firma, która wydawaniem kart przedpłaconych (karta lunch jest ich rodzajem) zajmuje się już od dawna. Świadczy to o jej rzetelności. Warto też wybrać firmę, która proponuje rozwiązania kompleksowe.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Biznes

Dodaj komentarz