O pędzlach do makijażu oczu słów kilka

O pędzlach do makijażu oczu słów kilka

Pędzle to akcesoria, które umożliwiają stworzenie precyzyjnego i trwałego makijażu. W każdym sklepie kosmetycznym, w każdej drogerii półki niemal uginają się od mnóstwa pędzli. Różnią się one między sobą kształtem, kolorem, ceną i przeznaczeniem. Wśród pędzli do makijażu nie mogło oczywiście zabraknąć także tych do cieni. Pędzle do oczu pozwolą nam wykonać perfekcyjny, niemal profesjonalny makijaż oka. Potrzebujemy do tego przynajmniej pięciu różnych pędzli.

Packing brush

Tak nazwany został pędzel, który służy tylko i wyłącznie do nakładania cieni. To podstawowy pędzel do makijażu oka. Jest raczej dość twardy i stosunkowo krótki. Struktura tego pędzelka jest lekko puchata. Umożliwia bardzo dokładne nałożenie cienia w każdym miejscu powieki. Z pędzlem tym konkuruje skośny pędzel do cieni. Dzięki niemu można malować linie cieniami. Węższym pędzlem z lekko ostrą końcówką precyzyjnie wykończymy makijaż oka. Możemy nim nakładać cień w załamanie powieki.

Pędzel do blendowania

Nieroztarte cienie na powiekach wyszły z mody już kilka lat temu. Dzisiaj nałożone na powieki cienie koniecznie musimy rozetrzeć. Dlatego wśród pędzli do makijażu oczu nie może zabraknąć specjalnego pędzla do blendowania. Pędzel do rozcierania cieni jest gęsty, bardzo puszysty i wyjątkowo miękki. Od poprzedniego różni się długim włosiem. Można nim idealnie zatrzeć kontury między kolorami. Bez niego trudno będzie nam wykonać perfekcyjny smoky eyes.

Pędzel do eyelinera

Makijaż kocie oko znów jest na topie! Jego wykonanie wymaga ogromnej precyzji. Niezbędny jest przy tym specjalny pędzel. Pędzelek do kresek ma kształt lekko szpiczastego stożka. Włosie w tym pędzelku jest krótkie i zbite. Ten pędzelek sprawdza się najlepiej do rysowania kreski eyelinerem w żelu. Idealną kreskę jaskółkę możemy namalować wybierając pędzelek, który specjalnie zagiętą oprawkę i bardzo ostrą, cienką końcówkę.

Skompletowanie zestawu pędzli niezbędnych do makijażu oczu wymaga trochę czasu. Warto go jednak poświęcić, aby zawsze mieć perfekcyjnie wykonany makijaż.

Sprawdź pędzle na https://toolsforbeauty.eu/pl/9-do-oczu

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda

Dodaj komentarz