O płytkach do łazienki słów kilka

O płytkach do łazienki słów kilka

Pomieszczeniem, w którym wyjątkowo chętnie na podłodze montujemy płytki jest łazienka. Płytki podłogowe w łazience sprawdzają się doskonale: nie odkształcają się pod wpływem panującej w tym pomieszczeniu wysokiej wilgotności, są nietoksyczne, niepalne, a do tego trwałe.

Jakie powinny być płytki do łazienki?

Na płytki podłogowe do łazienki może sobie pozwolić dzisiaj praktycznie każdy. W naszym kraju działają fabryki płytek ceramicznych, do tego dochodzą jeszcze płytki sprowadzane z zagranicy. Wybór płytek jest więc bardzo duży, ale nie wszystkie można zamontować w łazience. Wybierając płytki do łazienki musimy zwrócić uwagę na to, jaka jest ich nasiąkliwość. W przypadku płytek, które kupujemy do łazienki maksymalnie parametr ten może wynieść 3 procent. Jeśli wybierzemy płytki, które mają wyższy parametr nasiąkliwości musimy liczyć się z tym, że płytki zaczną się odkształcać. Bardzo ważne jest w przypadku płytek na podłogę w łazience jest, aby były one antypoślizgowe. Takie właściwości mają płytki o chropowatej powierzchni; jest to jednak kiepski wybór, gdyż płytki te są bardzo trudne do utrzymania w czystości. Do wyboru mamy jednak również płytki, które pokryto środkiem, który zapobiegnie ślizganiu się. Płytki na podłogę w łazience nie muszą być wyjątkowo odporne na ścieranie.

Jakie płytki warto kupić? 

O tym, jaki końcowy efekt estetyczny zostanie osiągnięty zadecyduje kolor płytek, ich rozmiar i kształt. W przypadku rozmiarów do wyboru mamy płytki o wymiarach standardowych, najczęściej są to płytki o wymiarach 30×30 centymetrów lub 45×45 cm. Oprócz płytek kwadratowych dostępne są dzisiaj również prostokątne. Do wyboru są również bardzo małe płytki czyli mozaika oraz płytki wielkoformatowe. Małe płytki, które zostaną wykończone fugą w zbliżonym kolorze optycznie powiększą małą łazienkę. Wybranie rozmiaru płytek jest zadaniem stosunkowo prostym, trudności mogą pojawić się przy wyborze koloru. Kolorów płytek jest obecnie mnóstwo. Zaletą płytek jest między innymi to, że można układać je na różne sposoby tworząc oryginalne wzory.

Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz