Jak oblicza się termin porodu?

Jak oblicza się termin porodu?

Wiele przyszłym mam zastanawia się nad terminem porodu. Chce odpowiednio przygotować się do pojawienia dziecka na świecie,.

Kalkulator porodu to narzędzie dostępne z poziomu strony internetowej, które pozwala obliczyć tą ważną datę. Od pierwszego dnia ostatniej miesiączki należy odjąć 3 miesiące, dodać rok i 7 dni. W ten sposób uzyskamy planowaną datę porodu. Zatem, jeśli Twoja ostatnia miesiączka rozpoczęła się np. 1 sierpnia 2017, od tej daty odejmujesz 3 miesiące (wychodzi maj), dodajesz rok i 7 dni, czyli planowany poród przypada na 8 maja 2018 roku.

Odliczanie do rozwiązania

Ta reguła sprawdza się, gdy cykle trwają 28 dni i są regularne. Gdy trwają krócej od uzyskanej daty odejmuje się liczbę dni, o które cykl jest krótszy. Gdy zaś są dłuższe, do wyliczonej daty dodajesz tyle dni, o ile dłuższy jest cykl. W przypadku cesarskiego cięcia kalkulator porodu pozwala lekarzowi określić planowaną datę rozwiązania, ale najprawdopodobniej nastąpi ona w innym dniu. To, kiedy dokładnie będzie mieć to miejsce, ustala lekarz. Przede wszystkim na podstawie przyczyny cesarskiego cięcia.

Bądź w stałym kontakcie z lekarzem

Cesarskie cięcie może być zalecone przez lekarza już na etapie ciąży. Bywa jednak tak, że decyzja o jego wykonaniu nastąpi w dniu przyjęcia przyszłej mamy do szpitala, np. z uwagi na nagłą sytuację wymagającą zabiegu. Dlatego, jeśli u ciebie planowany jest poród przez cesarskie cięcie, porozmawiaj z lekarzem prowadzącym ciążę o najdogodniejszym terminie rozwiązania. Pamiętaj, że każdy przypadek jest indywidualny. Są to kwestie, które mają kolosalne znaczenie dla nas i zdrowia dziecka. Wiele cennych informacji w temacie będziemy mogli pozyskać ze stron internetowych, na których to dana tematyka jest poruszana. Zdając sobie sprawę z ważnych informacji, które w ten sposób są przemycane możliwe będzie, by dowiedzieć się o najważniejszych za i przeciw dotyczących ustalania daty porodu. Za pomocą ogólnodostępnych narzędzi internetowych możliwe staje się obliczenie tej ważnej daty. Są to bardzo ważne kwestie, które w żaden sposób nie mogą zostać pominięte.

Dodaj komentarz