Oczyszczający olejek do pielęgnacji skóry

Oczyszczający olejek do pielęgnacji skóry

Dokładny demakijaż to podstawa zdrowej i zadbanej cery. Zaniedbywanie tej czynności może doprowadzić do poszarzenia skóry, przyspieszenia procesu starzenia czy nawet wystąpienia podrażnień.

Na drogeryjnych półkach znaleźć można setki preparatów przeznaczonych do usuwania makijażu. Firmy prześcigają się w wymyślaniu nowych produktów, które mogą pomóc nam w oczyszczaniu twarzy, na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza olejek myjący.

Demakijaż

Mleczka do demakijażu to kosmetyki o tłustej formule, przeznaczone dla osób z cerą suchą, gdyż nie podrażniają i dodatkowo nawilżają skórę. Nie zapominajmy również o dobrych żelach myjących, które są stworzone głównie z myślą o tłustej skórze, jednak ostatnimi czasy pojawia się coraz więcej kosmetyków do każdego rodzaju cery. Płyny micelarne mają lekką formułę i nie pozostawiają na skórze tłustej warstwy. Składnikiem myjącym są tutaj micele, czyli mikroskopijne kuleczki związków aktywnych. Polecane dla osób ze skórą wrażliwą. Natomiast oczyszczający olejek micelarny łączy w sobie delikatność olejku do twarzy ze skutecznością mleczka oraz formułą płynu micelarnego. Dzięki zastosowaniu oleju z migdałów oraz skwalanów z oliwy z oliwek preparat regeneruje i nawilża skórę, natomiast wykorzystanie technologii miceli idealnie oczyszcza najgłębsze warstwy skóry, usuwając nawet makijaż wodoodporny.Każda z nas wie, że nie wolno kłaść się do łóżka, jeśli wcześniej nie zmyjemy makijażu.

Dla jednych z nas to przykry obowiązek, inne traktują to, jako chwilę dla siebie i codzienny rytuał

Niezależnie od tego, jak postrzegamy demakijaż, warto, aby kosmetyki, których używamy, były komfortowe i łatwe w użytkowaniu. Oczyszczający olejek Decleor taki właśnie jest. Ma przyjemną, lekko oleistą formułę, która wygodnie rozprowadza się po twarzy, nie pozostawiając na niej tłustej warstewki. Preparat rozprowadzamy na suchej twarzy suchymi dłońmi i dopiero po nałożeniu kosmetyku lekko zwilżamy palce, którymi następnie wmasowujemy serum w skórę, aż zacznie się pienić.
Na koniec spłukujemy całość ciepłą wodą.

Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz