Pędzle do makijażu twarzy i oka

Pędzle do makijażu twarzy i oka

Stworzenie precyzyjnego, trwałego, idealnie wyglądającego makijażu bez użycia odpowiednich kosmetyków i przyborów jest zadaniem praktycznie niemożliwym do wykonania. Na półkach w drogeriach wybór pędzli do makijażu jest olbrzymi. Pędzle do makijażu możemy podzielić na te do makijażu oka i twarzy. Jakie pędzle warto kupić?

Pędzle do makijażu oka

Do makijażu oka potrzebnych jest kilka różnego rodzaju pędzli. Do tych, które koniecznie muszą znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety należą te do nakładania cieni. Packing brush jest podstawowym pędzlem, bez którego trudno jest wykonać precyzyjny makijaż oka. Pędzelek ten jest lekko puchaty, posługując się nim nałożymy cienie precyzyjnie w każdym miejscu na powiece. Do malowania linii cieniami, do nakładania cieni w załamanie powieki służy pędzel, który ma skośną końcówkę. Do wykończenia makijażu oka można użyć pędzelka, który jest stosunkowo wąski, a do tego ma lekko ostrą końcówkę. Już od kilku lat niemodne są nieroztarte cienie na powiekach. Do rozcierania cieni służy pędzel do blendowania. Łatwo go poznać, gdyż jest bardzo puszysty, bardzo miękki i gęsty. Jeśli marzy nam się kocie oko, potrzebujemy pędzelka do eyelinera.

Pędzle do makijażu twarzy

Podobnie jak tych do makijażu oczu jest kilka. Niektóre z nich są niezbędne do codziennego wykonania makijażu. Do pędzli, z których zakupu nie można zrezygnować należy ten do nakładania podkładu. Spośród innych pędzli do makijażu twarzy wyróżnia się tym, że jest szeroki i płaski. Poza tym ma zaokrągloną końcówkę. Do aplikacji sypkiego różu potrzebny jest półokrągły lub ścięty pędzel. Pędzel do różu wyróżnia się też tym, ze jest wyjątkowo puchaty. Bardzo miękki, gruby, duży i półokrągły pędzel przeznaczony jest do nakładania pudru sypkiego. Sprawdza się również do aplikacji pudru w kamieniu. Zestaw pędzli do makijażu można uzupełnić o pędzel do nakładania korektora oraz pędzel do aplikacji szminki. Kobiety, które na co dzień używają kremów BB powinny mieć w kosmetyczce pędzel specjalnie dedykowany do tych kosmetyków.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/blog/syntetyczne-vs-naturalne-jakie-pedzle-wybrac/

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda

Dodaj komentarz