Pełne ubezpieczenie samochodu

Pełne ubezpieczenie samochodu

Podstawowe ubezpieczenie samochodu obejmuje jedynie ubezpieczenie OC. Jest to jedyne wymagane przez prawo ubezpieczenie komunikacyjne, które jednak oferuje nam co prawda bardzo ważną ochronę, ale nie zapewnia nam bezpieczeństwa odnośnie naszego własnego samochodu. Zrobimy coś komuś? Nie ma problemu – szkody innych osób zostaną pokryte i nie trzeba się nimi martwić. Nasz samochód wymaga naprawy i nie nadaje się do jazdy? To już nasz problem. Dlatego trzeba mieć dodatkowe ubezpieczenie.

Auto casco

Podstawowe ubezpieczenie pojazdu, jakie zapewnia nam wypłatę odszkodowania pozwalającego na usunięcie zniszczeń spowodowanych kolizją lub podobnym zdarzeniem z udziałem naszego samochodu, to oczywiście auto casco. Jest to niestety wyjątkowo skomplikowany rodzaj ubezpieczenia, który przez wiele osób traktowany jest jednak paradoksalnie jako ubezpieczenie bardzo proste. Efektem tego jest wiele niespodzianek pojawiających się w trakcie usuwania szkody. Klienci nieświadomi są na przykład tego, że ubezpieczenie pojazdu auto casco przewiduje udział własny w szkodzie, co oznacza, że podstawowy pakiet auto casco zazwyczaj nie zapewnia nam wypłaty pełnej wartości kosztu naprawy, a na przykład 85% takiego kosztu. Czasami także pojawiają się inne ograniczenia związane z maksymalną sumą wypłat w danym okresie lub ilością zdarzeń, które podlegają ochronie ubezpieczeniowej. Sprawdź sam na mtu24.pl

Dodatkowe ubezpieczenie konkretnych elementów

Czasami zdarza się, że szczególnie zależy nam na niektórych elementach pojazdu, które w naszym samochodzie mogą być z różnych przyczyn szczególnie narażone na uszkodzenia. Bardzo często związane jest to chociażby z szybami, które w niektórych samochodach są bardzo duże, a ich koszt wymiany potrafi przyprawiać o zawrót głowy. Dla tego typu sytuacji stworzono ubezpieczenia celowe, które skupiają się na szybach czy oponach. Wykupienie takiego dodatkowego pakietu ubezpieczeń sprawia, że posiadamy znacznie szerszą ochronę w porównaniu z typowymi warunkami oferowanymi przez standardowe ubezpieczenie auto casco.

Dodaj komentarz