Jak pielęgnować cerę 60+?

Jak pielęgnować cerę 60+?

Cera po 60. roku życia staje się coraz bardziej delikatna i wiotka. Przez pewien czas może się też mocno pocić i przetłuszczać, może też zamienić się w cerę naczynkową. Wiele kobiet po 60. roku życia żali się również, że ich cera stała się skłonna do pojawiania się czerwonych plam i podrażnień. Drobne zmarszczki zaczynają się pogłębiać – to kolejny problem bardzo dojrzałej cery. Jakie są jej największe potrzeby?Cera kobiet po 60. urodzinach potrzebuje ciągłego i bardzo intensywnego nawilżania, ochrony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych oraz delikatnego oczyszczania. Do pielęgnacji bardzo dojrzałej skóry najlepsze są łagodne kosmetyki przeznaczone do cery wrażliwej i naczynkowej.

Do codziennej pielęgnacji

Na dzień wybieramy krem mocno nawilżający, który ma lekką konsystencję i dobrze się wchłania. Dobrze byłoby, aby zawierał on duże ilości różnych rodzajów kwasu hialuronowego. Powinien zawierać także filtr UV. Jeżeli nasz krem nie ma takiego filtra, koniecznie na wierzch aplikujemy dodatkową warstwę kremu przeciwsłonecznego. Na noc wybieramy krem przeciwzmarszczkowy. W przeciwieństwie do tego na dzień, powinien być bardziej gęsty, tłusty i odżywczy. W razie potrzeby wybieramy krem do cery z przebarwieniami. Do demakijażu warto używać płynu micelarnego do cery naczynkowej nawet, gdy takiej nie mamy – będzie działał profilaktycznie, zapobiegnie podrażnieniom.

Do pielęgnacji 1-2 razy w tygodniu

Raz w tygodniu robimy peeling enzymatyczny, który delikatnie usuwa martwy naskórek, a przy okazji odblokowuje pory. Po peelingu składniki zawarte w innych kosmetykach lepiej zostaną wchłonięte przez skórę. Dwa, a nawet trzy razy w tygodniu, warto zaaplikować skórze serum nawilżające. Nakładamy je przed kremem na dzień lub na noc. Można je nałożyć około godziny 17 czyli między kremem na dzień i na noc. Zamiennie z serum, a więc także dwa lub trzy razy w tygodniu nakładamy maseczkę nawilżającą. Zdecydowanie najlepsze są maseczki, które w swoim składzie nie zawierają substancji zapachowych.

Dodaj komentarz