Pierścionek zaręczynowy – jak go wybrać?

Pierścionek zaręczynowy – jak go wybrać?

Ślub to jedna z najbardziej magicznych i wyjątkowych chwil w naszym życiu. Aby do niego doszło, najpierw muszą jednak odbyć się zaręczyny. Ich symbolika jest równie piękna, warto zatem dobrze się postarać aby zorganizować je w jak najlepszy sposób.

Głównym elementem zaręczyn jest pierścionek, który – zgodnie z tradycją – przyszły pan młody wręcza wybrance swojego serca. Upominek ten jest z jednej strony czysto symboliczny, ale z drugiej powinien on być wspaniałą pamiątką po tym wyjątkowym dniu na całe lata.

Dobrze jest zatem podejść do tego poważnie i poświęcić nieco czasu na wybranie takiego pierścionka

Na szczęście pierścionki zaręczynowe w Warszawie np. tutaj czy jakichkolwiek innych, większych miastach są nie tylko łatwo dostępne, ale również niezwykle zróżnicowane. Dzięki temu można wśród nich znaleźć wiele pięknych modeli wykończonych w najróżniejszych stylach. Podstawowa rzecz to jednak rozmiar pierścionka – trzeba upewnić się, że będzie on idealnie pasował na palec wybranki.

Jeśli pierścionek ma być niespodzianką, to rozmiar trzeba zmierzyć w miarę dyskretnie

Można spróbować na przykład „wykraść” na chwilę inny pierścionek przyszłej panny młodej, aby jubiler mógł ocenić, jaki rozmiar będzie dla niej najlepszy. Jeśli chodzi o styl pierścionka, to również tutaj mamy ogromne możliwości. Pierścionki zaręczynowe są wykonywane na różne sposoby i znajdziemy wśród nich zarówno bardzo tradycyjne, jak i oryginalne i nowoczesne modele. Wszystko zależy zatem jedynie od tego, jaki mamy gust i co podoba się nam najbardziej. Piękny pierścionek zaręczynowy wcale nie musi kosztować majątku – najważniejszy jest tu gest i symbolika.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Internet

Dodaj komentarz