Pizza: danie, które pokochali Polacy

Pizza: danie, które pokochali Polacy

Pizza to danie, które Polacy po prostu pokochali. Ten okrągły placek z ciasta drożdżowego z sosem pomidorowym, mozzarellą oraz innymi dodatkami to danie, które popularnością cieszy się na całym świecie. Warto pamiętać, że pizzę można przygotować na szereg różnych sposobów. Pojawia się jednak pytanie, jakie dodatki lądują na niej najczęściej. Zobaczmy, co Polacy lubią najbardziej, jeśli o pizzę chodzi.

Polacy najczęściej decydują się na zamówienie pizzy capricciosa, tradycyjnej margherity, pizzy hawajskiej (która – warto pamiętać – z Włochami nie ma za wiele wspólnego), pepperoni, a także salami.

Na jakie dodatki stawiamy najczęściej?

Dodatkiem, który Polacy wręcz kochają, jeśli chodzi o pizzę są pieczarki. Chętnie widzimy je praktycznie na każdej pizzy. Wielu z nas nie potrafi w ogóle bez nich wyobrazić sobie tego tradycyjnego dania kuchni włoskiej. Chętnie widzimy na pizzy również szynkę i cebulę. Nie pogardzimy jednak również mniej tradycyjnymi dodatkami. Wspomniana wcześniej pizza hawajska to przecież ananas.

A co z sosami?

Polacy nie potrafią wyobrazić sobie pizzy bez odpowiedniego sosu. Warto pamiętać, że odpowiednio przygotowany sos podkreślić smak pizzy, a jednocześnie sprawi, że nie będzie ona zbyt sucha. Chętnie wybieramy nie tylko klasyczny sos pomidorowy, ale również bardzo wyrazisty w smaku sos czosnkowy. Warto pamiętać, że dobre pizzerie przygotowują samodzielnie sosy, a sos pomidorowy to nie jest ketchup!

A co Włosi chętnie widzą na swojej pizzy?

Ile regionów Włoch, tyle pizzy. Trudno wskazać jedną typową dla Włochów pizzę. Ciekawa jest bez wątpienia pizza podawana w Rzymie. Podzielona jest ona na cztery części, a każda inna to inne smaki. Na Sycylii pizza musi zawierać czarne oliwki. Sardynia to z kolei karczochy, które u nas są mało popularne.

Pizza na dowóz

Polacy chętnie zamawiają pizzę na dowóz. Jeśli mieszkasz w Warszawie i chcesz znaleźć dobrą pizzę, wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarce internetowej frazę „pizza Warszawa”. Na wyniki wyszukiwania nie musisz długo czekać.

Dodaj komentarz