Jakie płytki są modne?

Jakie płytki są modne?

Ceramiczne płytki ścienne i podłogowe to bardzo popularny materiał wykończeniowy. Wyjątkowo chętnie sięgamy po nie wykańczając łazienkę lub kuchnię. Na jakie płytki warto postawić, aby były to modnie wykończone pomieszczenia?

Jakie kolory płytek wybrać?

Kilka lat temu bardzo modne były białe płytki. Dzisiaj w naszych łazienkach czy kuchniach coraz rzadziej możemy zobaczyć płytki w białym kolorze. Obecnie remontując lub urządzając nową łazienkę chętniej wybieramy płytki w mocnych kolorach, które już od progu mocno rzucają się w oczy. W przypadku płytek podłogowych chętnie kupujemy również te w pastelowych kolorach. Białe płytki nie zniknęły zupełnie ze sklepów i naszych łazienek. Wykorzystuje się je, aby ułożyć z nich ciekawe desenie. Białe płytki stanowią też często interesujące tło do wyeksponowania elementów dekoracyjnych w wyrazistych, zdecydowanych i mocnych kolorach. Wiele kolekcji płytek podłogowych naszych rodzimych producentów inspirowanych jest płytkami od stuleci wykorzystywanych w krajach śródziemnomorskich. Do pachnącej lawendą Prowansji, do słonecznej Italii nawiązują między innymi płytki cotto. Ich kolorystyka i użyty do produkcji surowiec sprawiają, że płytki cotto pasują ni tylko do kuchni urządzonej w stylu prowansalskim, ale również rustykalnym. Dla wielu osób wadą tych płytek może okazać się ich wysoka cena. Surowce do produkcji tych płytek są najwyższej jakości, płytki nie mogą być tanie. Na pewno jednak jest to inwestycja na lata.

Jaki rodzaj płytek wybrać?

Wybór płytek podłogowych jest obecnie bardzo duży. Dostępne są one w bardzo różnych kolorach i rozmiarach. Różnią się także wzorami i stylem oraz ceną. Dzięki temu, że do wyboru mamy dzisiaj płytki w bardzo różnych formatach, możemy stworzyć z nich bardzo różnorodne, niezwykle ciekaw aranżacje. Bardzo chętnie od pewnego czasu wybierane są płytki wielkoformatowe. Wymagają one wysokiej precyzji w układaniu. Chętnie klienci kupują również płytki mozaikowe. Zarówno te wielkoformatowe, jak i mozaikowe najlepiej prezentują się w dużych łazienkach.

Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz