Poszukiwania nowego mieszkania

Poszukiwania nowego mieszkania

Każdy człowiek marzy o własnym lokum w postaci mieszkania. Niestety, te są z roku na rok coraz droższe. Pomimo tej tendencji, sprzedaż mieszkań we Wrocławiu stale rośnie i utrzymuje się na bardzo przyzwoitym poziomie. Zazwyczaj mieszkań poszukują osoby młode, które decydują się jednocześnie na założenie własnej rodziny i odcięcie od finansów rodziców.

Niekiedy zmuszone są one jednak do otrzymania pomocy finansowej od rodziny, ponieważ ceny mieszkań za metr kwadratowy stale Ida do góry. Deweloperzy z Wrocławia dbają o swoją renomę i niekiedy nawet sztucznie windują ceny do góry.

Nowe mieszkania są drogie

Mało kto może sobie pozwolić więc na nowe mieszkanie we Wrocławiu bez pomocy rodziców lub bez zaciągnięcia kredytu hipotecznego na wiele lat w banku. Młodzi ludzie najchętniej wybierają właśnie mieszkania nowe, w stanie od dewelopera. Wynika to z wielu kwestii. Przede wszystkim, chcą oni jednak uniknąć konieczności przeprowadzania gruntownego remontu mieszkania z rynku wtórnego. Nie ma się co bowiem oszukiwać, takie mieszkania zawsze zasługują na remont. Nikt nie chce mieszkać w warunkach pozostawionych przez poprzednich lokatorów mieszkania. Okazuje się, że ceny za metr kwadratowy nowych mieszkań we Wrocławiu są dość wysokie, z pewnością znacznie wyższe od cen mieszkań pochodzących z rynku wtórnego.

Obniżenie ceny


Jednakże różnica ta znika w obliczu konieczności przeprowadzenia właśnie remontu.
Deweloperzy Wrocław niekiedy decydują się na obniżenie nieco ceny mieszkania. Nowi właściciele muszą jednak bardzo szybko decydować się na zakup i posiadać odpowiednie środki finansowe. Często można z nimi negocjować stawki opłat za mieszkanie, jeżeli zdecydujemy się na przykład również na zakup garażu, albo miejsca parkingowego. Zdarzają się nawet oferty w ramach takich większych pakietów mieszkaniowych. Warto interesować się tą kwestią i poszukiwać odpowiednich ofert od poważnych deweloperów, którym również zależy przede wszystkim na zysku. Chcą oni utrzymać swoja renomę i standardy i z pewnością nigdy tacy poważni deweloperzy nie oszukują swoich klientów.

Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz