Pożyczamy pieniądze od banku: kredyt gotówkowy

Pożyczamy pieniądze od banku: kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy jest udzielany przez banki wyjątkowo często. Po podpisaniu umowy na konto klienta są przelewane pieniądze, które mogą zostać przez niego wydane na dowolny cel. Ten kredyt spłaca się w miesięcznych ratach. Jest powiększony o prowizję i odsetki. Może też zostać powiększony o ubezpieczenie; dzieje się tak obecnie bardzo często.

Jaka jest cena kredytu?

Na cenę kredytu najbardziej składają się odsetki. Wysokość odsetek określona jest oprocentowaniem nominalnym. Cena kredytu rośnie, gdy okres kredytowania jest długi. Jednak klienci najbardziej zainteresowani są kredytem udzielonym na 10 lat. Na cenę kredytu wpływa również pobierana przez bank prowizja. Wynosi ona 0-5 procent wartości kredytu. Dochodzą również składki na ubezpieczenie od utraty pracy i na życie. Prowizja oraz składki na ubezpieczenie bank dolicza do wartości zadłużenia.

Kto otrzyma kredyt?

Aby otrzymać kredyt, niezbędne jest stałe źródło dochodu. Można także pobierać emeryturę lub

rentę. Limit dochodu jest niski; w niektórych bankach może wynieść kilkaset złotych. Bank przyznaje kredyt na podstawie zaświadczenia o zarobkach; w banku, w którym klient ma konto osobiste nie jest ono wymagane. W innym banku trzeba dołączyć zaświadczenie o zarobkach. W każdym potrzebny jest dowód osobisty. Pieniądze są przelewane na konto bardzo szybko, najdłużej po dwóch dniach roboczych. Pieniądze z kredytu klient może przeznaczyć na dowolny cel. To jedna z największych jego zalet. Obecnie kredyty gotówkowe  najczęściej zabezpieczane są ubezpieczeniem ich spłaty albo oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji.

Gdzie złożyć wniosek?

Wniosek o kredyt można złożyć w dowolnym banku – ma go w ofercie każdy. Oczywiście najkorzystniej jest wziąć go w tym banku, który oferuje niskie oprocentowanie i pobiera niską prowizję. Cenę kredytu w poszczególnych bankach można poznać porównując wysokość rocznego rzeczywistego oprocentowania kredytu, czyli tak zwane RRSO. Podanie wysokości RRSO to obowiązek banku. Klient ma 14 dni na odstąpienie od umowy.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Usługi

Dodaj komentarz