Profesjonalne akcesoria do makijażu: pędzle

Profesjonalne akcesoria do makijażu: pędzle

Aby można było naprawdę dobrze wykonać makijaż, niezbędne są nie tylko wysokiej jakości kosmetyki odpowiednio dobrane do skóry, ale również dobre akcesoria. Profesjonalne akcesoria do makijażu można obecnie kupić bez większego problemu. Tym razem skoncentrujemy się na pędzlach, wskazując, jakie ich rodzaje warto mieć, aby móc wykonać makijaż perfekcyjny.

Pędzle do podkładu

Jeśli chodzi o pędzle do podkładu, to wyróżnia się ich dwa rodzaje. Profesjonalne makijażystki innych pędzli używają do nakładania podkładów płynnych, a innych wówczas, gdy pracują na podkładach sypkich.

Pędzel przeznaczony do nakładania podkładów płynnych jest szeroki, a jednocześnie lekko spłaszczony. Jego rączką jest najczęściej dość długa. Taka konstrukcja pędzla umożliwia wykonywania szybkich, pewnych ruchów, które pozwalają na odpowiednią aplikację kosmetyku.

Pędzel do podkładów sypkich swoim wyglądem przywodzi na myśl pompon. Jest szeroki, krótki, a jego góra jest często ścięta. Ta ostatnia cecha szczególnie przydaje się w przypadku podkładów mineralnych. Takim pędzlem wykonywać należy koliste ruchy.

Pędzle do korektora

Są to pędzle na ogół płaskie. Mają niewielką szerokość (wahającą się od jednego do dwóch i pół centymetra) i włosie nieco dłuższe niż pędzle przeznaczone do makijażu oka. Z ich pomocą można perfekcyjnie nałożyć korektor na różne niedoskonałości cery. Jeśli chodzi o dokładną szerokość tego pędzla, to warto wybrać ją, biorąc pod uwagę miejsce, na które za pomocą pędzla zamierzamy nakładać kosmetyk.

Pędzle do pudru i różu

To pędzle niezbędne do odpowiedniego wykończenia makijażu. Charakteryzują się długim włosiem. Są grube. Długość rączki jest różna w zależności od tego, na pędzel od jakiego producenta zdecydujemy się postawić.

Jeśli poszukujemy pędzla do cieniowania twarzy, warto postawić na model o nieco mniejsze główce i ściętej końcówce. Ułatwi to nakładanie kosmetyku.

Wymienione pędzle to absolutna podstawa każdej kobiety chcącej wykonać profesjonalny, perfekcyjny makijaż twarzy. Na szczęście ich zakup nie stanowi obecnie najmniejszego problemu.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/4-makijaz

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Moda

Dodaj komentarz