Przegląd klas odkurzaczy budowlanych

Przegląd klas odkurzaczy budowlanych

Doprowadzenie do porządku placu budowy nie jest prostym zadaniem, a jedną z najpoważniejszych przeszkód, na jakie możemy napotkać podczas tej czynności, jest pył budowlany. Jego nadmiar może być szkodliwy dla naszego zdrowia, jest przy tym niemal pewnym to, że nie poradzi sobie z nim żaden klasyczny odkurzacz. Na szczęście, w sprzedaży dostępne są także specjalne odkurzacze budowlane, które są w stanie uporać się nie tylko z pyłami, ale i z innymi trudnymi zanieczyszczeniami.

Odkurzacze klasy L

Już pobieżna analiza rozwiązań, z jakimi mamy do czynienia na rynku uświadamia, że nie wszystkie odkurzacze budowlane mają takie same właściwości. Nic więc dziwnego, że ich producenci i dystrybutorzy wprowadzili podział na klasy, a on sam jest ściśle przestrzegany. Odkurzacze klasy L pojawiają się w sprzedaży najczęściej. Przeważnie wykorzystuje się je podczas niewielkich prac budowlano-remontowych, choć można spotkać je także w zakładach stolarskich i wszędzie tam, gdzie dokonuje się obróbki tworzyw sztucznych. Odkurzacze z tej klasy charakteryzują się przede wszystkim wszechstronnością, choć warto zwracać uwagę na to, aby ich nadmiernie nie przeciążać.

Klasa M

Jeśli mamy do czynienia z poważniejszymi zabrudzeniami, możemy zainteresować się szeroką ofertą odkurzaczy na budowę klasy M. Przeważnie są one promowane jako te, które sprawdzą się podczas prac wykonywanych w kamieniu, betonie, drewnie, a także tam, gdzie w dużych ilościach wykorzystuje się gips i farbę. Ich producenci coraz częściej wyposażają modele z tej grupy w funkcję antystatyki, dzięki czemu nie ma mowy o ryzyku gromadzenia się ładunków elektrycznych w wężu ssącym.

Odkurzacze budowlane znajdziesz w hurtowni https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/odkurzacze-przemyslowe-i-budowlane/.

Klasa H do zadań specjalnych

Odkurzaczy klasy H nie kupuje się często, w pewnych okolicznościach jednak nie ma przesady w mówieniu o nich jako o rozwiązaniach niezastąpionych. To właśnie one doskonale radzą sobie z takimi zanieczyszczeniami, jak kadm, ołów, a nawet pleśń, a więc tymi, które stanowią realne zagrożenie dla zdrowia osoby odpowiedzialnej za sprzątanie placu budowy.

Dodaj komentarz