Kiedy przydaję się ubezpieczenie NWW

Kiedy przydaję się ubezpieczenie NWW

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, nie jest najbardziej popularną formą ubezpieczeń. Tymczasem może nas ono ochronić w sytuacji, w której pomoc finansowa będzie bardzo potrzebna.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to formuła, która uaktywniana jest, kiedy przydarzy nam się coś złego. W zależności od tego, jak szerokie jest nasze ubezpieczenie, możemy być chronieni w trakcie jazdy samochodem, podczas podróży do pracy lub ogólnie przez dwadzieścia cztery godziny w tygodniu i siedem dni na dobę. Wykupienie ochrony tego typu jest bardzo proste. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę słowa ubezpieczenie NNW. Online wyszukamy najlepsze i najkorzystniejsze z racji ceny i zasięgu oferty.

Wraz z ubezpieczeniem NNW otrzymujemy odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu czy świadczenie na wypadek śmierci ubezpieczonego

W kontekście prowadzenia samochodu to ubezpieczenie NNW zadziała, kiedy podczas wsiadania lub wysiadania z samochodu dojdzie do wypadku, który spowoduje uszczerbek na naszym zdrowiu. Ochrona jest też aktywna, kiedy wypadek nastąpi podczas przebywania w aucie w trakcie zatrzymania bądź postoju pojazdu, w trakcie dokonywania naprawy pojazdu na trasie jazdy, a także podczas załadowywania bądź rozładowywania przyczepy, zespolonej bezpośrednio z pojazdem. Chroniony jest zazwyczaj nie tylko sam kierowca, ale i wszyscy pasażerowie, w liczbie zgodnej z zapisem w dokumencie ubezpieczenia. Ubezpieczenie NNW zadziała także, jeśli chodzi o następstwa zawałów serca i udarów mózgu, nieszczęśliwych wypadków doznanych w związku z uprawianiem sportu, a także, kiedy w wyniku wypadku dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu lub całkowitego inwalidztwa.

Musimy jednak mieć świadomość, że odszkodowanie nie zostanie nam wypłacone w każdym przypadku

Nie otrzymamy go, jeśli do uszczerbku na zdrowiu doszło z powodu próby popełnienia samobójstwa bądź przestępstwa lub też w wyniku spożycia alkoholu, narkotyków bądź innych środków odurzających, a także, kiedy prowadziliśmy samochód bez odpowiednich uprawnień.

Sprawdź szczegóły na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-nnw/

Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz