Regeneracja wtryskiwaczy do silników diesla

Regeneracja wtryskiwaczy do silników diesla

Nie trzeba być wielkim fanem silników diesla, aby orientować się jak ważną rolę w ich prawidłowym funkcjonowaniu pełnią nowoczesne wtryskiwacze. Jest to element dozujący w odpowiedni dla konkretnego modelu sposób dopływ paliwa do silnika. Przy zakupie samochodu, który wyposażony jest w silnik diesla należy zwrócić szczególną uwagę na stan wtryskiwaczy, ponieważ ich ewentualna naprawa może być niezwykle kosztowna.

Regeneracja wtryskiwaczy do silników dieslaNie rzadko przekracza wartość przeciętnego, starszego samochodu. Oczywiście wiele zależy tutaj od tego, w jaki sposób podejdziemy do naprawy tego elementu. W razie awarii najprostszym możliwym podejściem jest zakup nowej fabrycznie części. Jest to najdroższy sposób dokonania na prawy, więc siłą rzeczy, zwłaszcza w przypadku starszych samochodów może być już nie opłacalny.

Nie zawsze też spotkamy się z taką możliwością bowiem może okazać się, że wtryskiwacze do konkretnego modelu nie są już produkowane. W takich sytuacjach pozostaje zakup części używanej, naprawa lub najlepiej regeneracja wtryskiwaczy. Przy zakupie używanych wtryskiwaczy także narażamy się na dosyć spore ryzyko, bowiem jeśli nie posiadamy fachowej wiedzy, to ciężko będzie nam ocenić aktualny stan nabywanych, używanych wtryskiwaczy, które także mogą się po krótkim okresie użytkowania popsuć.

Konieczne jest także ich dokładne dopasowanie do modelu używanego silnika samochodowego, co w sytuacji gdy jest to część pochodząca już z innego niż nasz modelu pojazdu, także może wymagać specjalistycznej wiedzy. Przy ewentualnym niedopasowaniu, narażamy się bowiem na uszkodzenie silnika. Ostatnie, wymienione opcje to regeneracja wtryskiwaczy oraz naprawa. W obu przypadkach chodzi o dokonanie naprawy już używanych części.

W sytuacji gdy zakład (taki jak np. Lew Moto) dokonuje regeneracji, oznacza to, że spełnia on wymagania producenta pojazdu. Dodać należy, że są to często wymagania dosyć rygorystyczne, z podobną zresztą sytuacją mamy do czynienia gdy mówimy o w pełni autoryzowanych serwisach danej marki. W przypadku naprawy, zakład nie dokonuje jej zgodnie z zleceniami producenta lub też z innych powodów nie spełnia wymagań. Tutaj więc, także nie zawsze jesteśmy w stanie ocenić jakość nabywanych części samochodowych.

Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz