Różne wersje włoskiej pizzy

Różne wersje włoskiej pizzy

Pizza to danie, które kochane jest na całym święcie. Także w Polsce bez problemu znajdziemy mnóstwo osób, które są miłośnikami tego włoskiego specjału. Chociaż znalezienie przepisu na pizzę nie jest trudne, bardzo rzadko decydujemy się przygotowywać ją w domu. Jeśli mamy ochotę na pizzę, to wybieramy się do najbliższej pizzerii lub zamawiamy ją z dostawą.

Wersje pizzy, które można zamówić

W naszym kraju jest wielu miłośników włoskiej pizzy. Dobrą pizzę można zjeść w wielu restauracjach i pizzeriach. Pizza Gdańsk bardzo często pieczona jest w tradycyjnych piecach, które są opalane węglem drzewnym lub drewnem. Do tego do przygotowania ciasta na pizzę używana jest mąka typ 00, taka sama jakiej używają włoscy pizzermeni. W karcie pizzerii czy restauracji z włoską kuchnią, znajdziemy przynajmniej kilka rodzajów tego specjału. Szczególnie wielu jest amatorów pizzy capricciosa, która składa się nie tylko z sosu przygotowanego ze świeżych pomidorów, ale także szynki, oliwek, karczochów. Niezbędnym dodatkiem jest oczywiście ser mozzarella. Bardzo smaczna jest również pizza po marynarsku czyli marinara. Ma ona zdecydowanie mniej składników niż capricciosa. Pizza Romana składa się z pomidorów, anchois, oregano i sera mozzarella. Na stoliku znajdzie się buteleczka z oliwą, pizzę tę należy jeść uprzednio skrapiając ją oliwą. W taki sam sposób je się pizzę Viennese. Jej nadzienie to pomidory, oregano, mozzarella i kiełbasa.

Sekretem dobrej pizzy są składniki

We wszystkich włoskich regionach powstały inne wersje pizzy. Większość z nich zawiera trzy, maksymalnie cztery składniki. Mimo to pizza smakuje wybornie. To efekt tego, że wszystkie składniki są wysokiej jakości. W stojących na wysokim poziomie pizzeriach w Polsce (a jest ich zdecydowanie coraz więcej) składniki sprowadzane są z Włoch. Używa się nie tylko mąki typ 00, ale także sprowadzanej z Włoch szynki prosciutto, prosciutto cotto, oryginalnej mozzarelli. W efekcie pizza w polskich pizzeriach smakuje tak samo dobrze jak we Włoszech.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/gdansk-galeria-baltycka

Dodaj komentarz