Samodzielnie oblicz wysokość OC

Samodzielnie oblicz wysokość OC

Współcześnie, aby poznać wysokość obowiązkowego ubezpieczenia OC, nie trzeba już udawać się do towarzystwa ubezpieczeniowego czy dzwonić do agenta. Oblicz OC samodzielnie, a do tego wystarczy ci kalkulator ubezpieczenia, który znajdziesz bez problemu w sieci.

Czym jest kalkulator OC/AC?

Kalkulator ubezpieczenia to proste narzędzie, które na podstawie podanych mu informacji błyskawicznie obliczy OC, które musimy zapłacić w tym roku. Musimy jedynie przygotować podstawowe dokumenty dotyczące naszej osoby oraz pojazdu mechanicznego, który będzie podlegał ubezpieczeniu. Składka i jej wysokość obliczana jest bowiem indywidualnie na podstawie specyficznych cech osoby i ubezpieczanego samochodu. Bardzo ważne jest tutaj choćby to, jak długo posiadamy już prawo jazdy. Im jesteśmy bardziej doświadczonym kierowcą, który zdał swój egzamin kilkanaście lat temu, tym mniejszą składkę ubezpieczeniową będziemy zmuszeni zapłacić. Ważne jest też nasze miejsce zamieszkania, w którego obrębie najczęściej będziemy poruszać się samochodem. Towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają własne statystyki, które informuje je, gdzie dochodzi do największej ilości wypadków drogowych. Jeśli z jakiegoś powodu jest to zbieżne z naszym miejscem zamieszkania, to najpewniej niestety wpłynie to negatywnie na wysokość składki.

Jakie jeszcze dane są potrzebne?

Oprócz naszych danych osobowych obliczanie OC wymaga też udostępnienia danych związanych z ubezpieczanym pojazdem. Tutaj znaczenie ma niemal wszystko. Marka, model czy moc silnika, to bardzo ważne zmienne, decydujące o wysokości składki. Niektóre marki są bowiem z założenia na „cenzurowanym” i ich sama obecność w ubezpieczeniu podraża składkę. Dotyczy to najczęściej samochodów, które są często wykorzystywane przez młodych i niedoświadczonych kierowców, a także pojazdów sportowych mogących rozwijać bardzo duże prędkości. Niestety ich wysoki udział w statystykach wypadków sprawia, że właściciele powyższych marek muszą płacić więcej. Oprócz tych zmiennych znaczenie ma także wiek pojazdu oraz jego przebieg, a nawet liczba drzwi.

Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz