Sejfy ścienne – dlaczego warto je kupić?

Sejfy ścienne – dlaczego warto je kupić?

Część osób trzyma wszystkie swoje oszczędności w banku, a w domu nie posiada zbyt wielu cennych przedmiotów – poza sprzętem elektronicznym. Nie mają też wartościowych dokumentów czy wielu cennych wyrobów biżuteryjnych – nie czują zatem potrzeby, żeby je ukrywać przed ewentualnymi rabusiami. Wiadomo jednak, że im więcej podobnych produktów się posiada, tym bardziej boimy się o ich bezpieczeństwo – dlatego mając własny dom, warto zamontować w nim sejf, żeby ukrywać tam cenne przedmioty na przykład wówczas, gdy gdzieś wyjeżdżamy.


Sejfy ścienne są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ mogą zostać dodatkowo zabezpieczone – na przykład zasłonięte lustrem, obrazem, albo nawet i szafą. W ten sposób rzeczy ukryte w środku są jeszcze lepiej strzeżone na wypadek ewentualnego włamania.

Sejfy ścienne to produkty, które służą do wbudowania w ścianę – musi się w niej zatem znaleźć wnęka, w której sejf zostanie umieszczony

Takie ustawienie uniemożliwia jednak wyrwanie sejfy i jego wyniesienie – czego obawiają się ci, którzy kupują wersje wolnostojące. Sejf ukryty w ścianie bywa niedostrzegalny – nawet w przypadku jakiegoś włamania złodziej zatem zwykle nie znajdzie sejfu, ani nie będzie w stanie go wziąć ze sobą. Nie uda mu się również go otworzyć, choć istnieją rzecz jasna różne stopnie ochrony – w zależności od konkretnego modelu.

Najpopularniejsze są sejfy ścienne elektroniczne, gdzie konieczne jest wprowadzenie specjalnego kodu chroniącego, żeby bezpiecznie otworzyć drzwiczki

Dostępne są jednak również sejfy zamykane na klucz – choć niewątpliwie są mniej bezpieczne. Sejfy z tej grupy mogą chronić swoją zawartość nie tylko przed kradzieżą, lecz również przed innymi, szkodliwymi czynnikami – jak ogień! Stopień odporności na dodatkowe zagrożenia jest zawsze określony w konkretnym modelu – których jest na rynku mnóstwo, więc każdy zainteresowany łatwo wybierze coś dla siebie. Warto sprawdzać w sklepach internetowych, ponieważ umożliwia to porównywanie cen i zdobycie szerszych informacji na temat konkretnej rzeczy.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Internet

Dodaj komentarz