Skuteczna walka z chorobami dzięki nauce

Skuteczna walka z chorobami dzięki nauce

Z roku na rok mamy coraz więcej różnorakich metod, dzięki którym można skutecznie walczyć z różnymi chorobami. Niektóre schorzenia, które jeszcze nie tak dawno były uważane za śmiertelne są teraz traktowane jako przewlekłe. Żyjemy więc coraz dłużej, wszystko możemy zawdzięczać innowacjom jakie pojawiają się w nauce, która wpływa dalej na rozwój medycyny.

Roche to właśnie ponad 100 lat pracy nad tym, by sytuacja pacjentów mogła się poprawiać

W laboratoriach Roche pracuje się nad przygotowywaniem nowoczesnych, przełomowych terapii w zakresie zaburzeń stanu psychicznego, raka piersi czy raka jelita i raka płuc. Pracujemy również nad tym jak można skutecznie radzić sobie ze stwardnieniem rozsianym. Nasi naukowcy to osoby, które wprowadzają idee nowe, wygodne,, praktyczne w podawaniu leków. Dbamy o nowoczesne mechanizmy terapii biologicznych. Dlatego właśnie pracujemy nad projektem Nauka Ratuje Życie.

Nauka ratunkiem dla życia

Projekt Nauka Ratuje Życie realizowany jest w naszym kraju od 2017 roku i jest to szereg różnych inicjatyw, których wspólnym mianownikiem jest innowacja. Celem jest stymulowanie do rozwoju polskiej gospodarki, rozwoju nauki oraz rozwój nowych form leczenia. Dlatego między innymi dla młodych pacjentów tworzymy nowe sale podawania leków, dbamy o to, by młode osoby mogły wejść do świata nauki i zainteresować się bliżej medycyną. Zadbaliśmy również o współpracę z uczelniami wyższymi dzięki czemu jeszcze lepiej możemy wykonywać swoją pracę i promować innowacyjne pomysły. Chcemy inwestować w badania oraz rozwój, dlatego pracujemy nad rozwojem unikatowych ośrodków, które mają sprawić, że polscy naukowcy będą mogli sprawnie działać na każdym etapie tworzenia nowego leku. Działania edukacyjne które prowadzimy oparte są o setki wykwalifikowanych osób, które dbają o to, by stale poprawiać sytuację pacjentów i pracować nad większą innowacyjnością naszej gospodarki. To zaś bezpośrednio ma być związane również z większą innowacyjnością naszej krajowej medycyny i jej rozwojem.

Więcej o programie Nauka Ratuje Życie dowiesz się na stronie https://www.naukaratujezycie.pl/o-programie

Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz