Skuteczne sposoby na wypadające włosy

Skuteczne sposoby na wypadające włosy

Statystycznie co drugi mężczyzna w Polsce i co czwarta kobieta boryka się z problemem wypadających włosów. Na szczęście współczesna medycyna potrafi nam skutecznie pomóc, a suplementy czy preparaty na wypadanie włosów są coraz skuteczniejsze i nie powodują jak kiedyś niepożądanych skutków ubocznych.


Zanim zaczniemy stosować preparaty na wypadanie włosów, sięgnijmy do domowych sprawdzonych sposobów. Przede wszystkim zadbajmy o dietę. Niewłaściwe odżywanie ma olbrzymi wpływ na wygląd i kondycje naszych włosów. Jeśli brakuje w niej żelaza, biotyny czy witamin grupy B, to nie pomogą nam nawet najlepsze suplementy. Niszczycielski wpływ na włosy oraz skórę ma też nadużywanie alkoholu, papierosów, a nawet kawy. Aby poprawić kondycje włosów i skóry, musimy wzbogacić nasze codzienne menu o żywność zawierającą kwas foliowy, siarkę oraz cynk.

Powinniśmy także zadbać o regularną higienę skóry głowy

Stosować odżywki, które spowodują, że włosy wyglądać będą zdrowiej i naturalniej. Ograniczyć musimy stosowanie wszelkich prostownic oraz wałków, a także maksymalnie zredukować ilość środków chemicznych, którymi traktujemy nasze włosy. Oznacza to rezygnacje z lakierów i pianek, a zwłaszcza tych, które nie są oparte na składnikach naturalnych. Włosy powinny być myte w wodzie ciepłej, ale broń boże niegorącej. Woda o wysokiej temperaturze ma bardzo niekorzystny wpływ na włosy i kondycje skóry głowy. Przesusza ją i niszczy. Pomoże nam też zdrowy tryb życia, aktywność fizyczna, regularne odżywianie i rezygnacja z upinania włosów oraz chowania ich pod kapeluszem i czapką.

Jeśli to wszystko nie pomaga lub efekty są niezadowalające, to warto skorzystać z dostępnych na rynku preparatów lub suplementów

Większość z nich jest w formie tabletek, dzięki czemu ich stosowanie jest niezwykle proste. Wystarczy przyjąć dawkę preparatu przed śniadaniem i kolacją i połączyć to ze zdrowym odżywianiem i wzmożoną dbałością o włosy. Skład tego typu produktów jest naturalny, przez co nie musimy się obawiać ewentualnych niepożądanych skutków ubocznych, czy zagrożenia dla naszego zdrowia. W skład takich suplementów wchodzi najczęściej biotyna oraz wyciągi z roślin czy owoców. Ich skuteczność jest uzależniona od jakości produktu oraz tego, czy wypadanie włosów ma charakter przejściowy, czy związane jest z poważną chorobą organizmu. Jeśli nasz wypadek nie wymaga pilnej interwencji lekarza, a włosy wypadają nam w wyniku pewnych zaniedbań czy braku odpowiednich składników, to preparaty tego typu mogą wydatnie pomóc nam w zahamowaniu całego procesu, a w połączeniu z domowymi sposobami i lepszą higieną dać wręcz rewelacyjne rezultaty.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Internet

Dodaj komentarz