Jak skutecznie walczyć z wypadającymi włosami?

Jak skutecznie walczyć z wypadającymi włosami?

Wypadanie włosów to coraz częstszy problem, dotykający zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Spowodowany jest przede wszystkim upływającym czasem, nadmiernym stresem, złym sposobem odżywiania, jest też skutkiem problemów hormonalnych, chorób ogólnoustrojowych lub chorób skóry głowy, uwarunkowań genetycznych, ciąży czy menopauzy. Jest nie tylko problemem zdrowotnym, ale i kwestią estetyczną, a przez to problemem natury psychologicznej.

Włosy

Łysienie jest wstydliwą sprawą, odbiera pewność siebie i obniża poczucie własnej wartości. Codziennie tracimy włosy, jest to naturalna kolej rzeczy. Cykl życia włosa składa się z trzech etapów- fazy anagenu, kiedy rośnie; fazy katagenu, kiedy się stabilizuje i fazy telogenu, kiedy wypada. Każdego dnia, więc tracimy od 50 do 100 włosów. Co jeśli zauważamy, że utrata włosów jest większa? Należy podjąć radykalne kroki, aby zahamować dalsze wypadanie włosów. Na początek zmień dietę – uzupełnij ją o nienasycone kwasy tłuszczowe, żelazo, ogranicz używanie suszarki, aby nie przesuszać słabych już włosów, nawilżaj je oraz skórę głowę. Wiele z dostępnych w sprzedaży znajduje się w wygodnych w użytkowaniu ampułkach do stosowaniu na skalp. Należy używać jednej dawki preparatu dziennie i wmasowywać ją delikatnymi ruchami, aby pobudzić skórę głowy i przyspieszyć wchłanianie składników odżywczych.

Kuracja przeciw wypadaniu włosów powinna trwać 6 tygodni

Aminexil jest również polecany przy sezonowej utracie włosów związanej na przykład ze zmianami pór roku. Wtedy zalecana dawka to 3 ampułki tygodniowo przez 8 tygodni. To samo tyczy się kuracji podtrzymującej zahamowanie nadmiernej utraty włosów.

Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz