Sprawdź jak skutecznie usunąć woskowinę z ucha?

Sprawdź jak skutecznie usunąć woskowinę z ucha?

Większość osób nie zastanawia się, jak usunąć woskowinę z ucha, ponieważ wykorzystuje do tego od zawsze patyczki higieniczne i nie wyobraża sobie innego sposobu. Niestety, jest to jeden z najgorszych możliwych sposobów, znacznie gorszy od nie czyszczenie uszu w ogóle, ponieważ te są w stanie poradzić sobie samodzielnie, chociaż może nie zawsze to być najbardziej estetyczny proces.

Jak usunąć woskowinę z ucha w sposób niebezpieczny?

Zacznijmy od samych patyczków higienicznych. Dlaczego ich użycie jest złym pomysłem i nie powinniśmy z ich pomocą odpowiadać na pytanie, jak usunąć woskowinę z ucha? Wskazówką może być tutaj samo opakowanie patyczków higienicznych. Na każdym z nich jest wielki obrazek zakazujący wkładania ich do ucha. Związane jest to z dwoma potencjalnymi problemami, jakie możemy na siebie ściągnąć, kiedy wykonujemy tą czynność.

Przede wszystkim, ryzykujemy uszkodzenie mechaniczne. Kanał słuchowy jest kanałem głównie ze względu na jego zabezpieczenie. Ucho mogłoby być bardzo płytko pod powierzchnią skóry, ale zazwyczaj jest chowane u różnych zwierząt w głąb czaszki, bo jest delikatne. Uszkodzenie mechaniczne ucha zazwyczaj zachodzi raz, bo potem już nigdy nie ma czego uszkadzać.

Druga kwestia to ryzyko zaczopowania ucha. Waciki są w stanie na swojej wacie złapać całkiem sporo woskowiny. Niestety, nie jest to wcale zbyt dużo tej substancji i efekt jest taki, że spora część jest zazwyczaj wpychana do kanału słuchowego. Zazwyczaj nie ma to żadnych negatywnych konsekwencji, ale zdarza się, że duża ilość woskowiny zablokuje się w kanale słuchowym, po czym zaczyna się tworzyć twardy czop. Jego usunięcie wymaga mechanicznej interwencji lekarza lub przynajmniej odpowiednio wykwalifikowanej pielęgniarki. A jego obecność to pogorszenie słuchu.

Jak usunąć woskowinę z ucha w sposób bezpieczny?

Niewiele osób wie, jak prawidłowo usuwać woskowinę w sposób bezpieczny, ponieważ właściwe ku temu narzędzie, czyli specjalne środki do rozpylania w uchu, są mało popularne. Ich stosowanie nie jest powszechne, chociaż powinno takie być. Tego typu środki rozpuszczają woskowinę i pozwalają jej wypłynąć z kanału słuchowego do miejsc łatwo dostępnych, dzięki czemu możliwe jest bezproblemowe jej wytarcie zwykłą ściereczką czy ręcznikiem. Jedno psiknięcie w każdą dziurkę od ucha zupełnie załatwia problem i w zasadzie to wszystko, co można na ten temat powiedzieć. Metoda jest szybka, prosta i skuteczna.

Warto przeczytać również: https://www.fonix.pl/higiena-uszu/jak-usunac-woskowine-z-ucha-o-tym-musisz-pamietac/

Dodaj komentarz