Szczotka czy grzebień?

Szczotka czy grzebień?

Zarówno szczotka, jak i grzebień mają swoich zagorzałych zwolenników jak też przeciwników. Podnoszą oni argumenty na rzecz danego rozwiązania, tymczasem prawda jest dużo mniej skomplikowana. To od tego, jak układają się nasze włosy i ich charakteru zależy, czy bardziej przyda nam się w domu grzebień, czy szczotka.

Kiedy grzebień, a kiedy szczotka?

Grzebień jest dużo przydatniejszy, jeśli chodzi o rozczesywanie włosów wilgotnych. Jest bowiem delikatniejszy i tym samym mniej niszczy włosy i ich nie łamie. Dużo wygodniej też pozwala na rozczesywanie kołtunów. Grzebienie lepiej sprawdzają się też, kiedy nasze włosy są grube i pokręcone. Szerokie zęby grzebienia pozwalają na skuteczne przeczesywanie poszczególnych pasm włosów. Grzebień jest także idealnym narzędziem do rozprowadzania kosmetyków, takich jak odżywki, na powierzchni włosów. Szczotka w tym aspekcie jest nam zupełnie nieprzydatna. Ostatecznie, tylko grzebień pozwala na właściwe i wygodne wyznaczanie przedziałka. Szczotka zaś dużo lepiej się sprawdzi, jeśli chodzi o wygładzenie fryzury. Jest też wygodniejsza do czesania włosów cienkich i prostych. Szczotką łatwiej się także modeluje włosy.

Jaki grzebień i szczotka?

W przypadku szczotek najkorzystniej jest wybrać te z włosem naturalnym. Lepiej wygładzają łuskę włosa i dokładniej rozprowadzają sebum. Można ją stosować do pielęgnacji włosów różnego rodzaju, a nawet w celu rozczesania loków. W przypadku grzebieni mamy do wyboru te z plastiku, drewna oraz rogu i żywicy czy metalu. W przypadku tych pierwszych bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na to, czy nie mają przypadkiem chropowatej powierzchni oraz szwów. Te mogą bowiem szarpać, a tym samym niszczyć włosy. Najdroższe są grzebienie wykonane z rogu. Są one delikatne i bardzo skuteczne przy rozczesywaniu włosów. Niestety mają jedną wadę. Są bowiem także łatwe do zniszczenia. Ostatecznie w sklepie możemy też kupić tak zwany grzebień fryzjerski. Nadaje się on przede wszystkim do włosów o średniej gęstości, prostych i lekko falowanych. Grzebień ze szpikulcem ułatwia wydzielanie pasm włosów przed nałożeniem wałków lub podczas farbowania.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/75-grzebienie

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: porady

Dodaj komentarz