Ubezpieczanie auta przez Internet

Ubezpieczanie auta przez Internet

 Wszystko robimy dzisiaj przez Internet, ale czy na pewno jest to zawsze najlepszy sposób? Trzeba się nad tym zastanowić zwłaszcza wtedy, kiedy idzie o nasze bezpieczeństwo. Ubezpieczenia na drodze to znakomity przykład takiej sytuacji.

Czasami liczy się tylko cena

 Ubezpieczenie przez Internet zawierane jest dlatego, że jest szybkie, łatwe i przyjemne, czyli tanie. Kiedy potrzebne jest nam tylko najbardziej ograniczone ubezpieczenie samochodu, czyli ubezpieczenie oc oraz ubezpieczenie nnw, nie ma tutaj w zasadzie żadnych specjalnych kwestii do rozstrzygania. Interesuje nas najtańsza oferta, ponieważ oferta droższa nie oferuje żadnych dodatkowych korzyści dla nas. W takim podejściu ubezpieczenie samochodu to strzał w dziesiątkę. Co jednak zrobić w przypadku bardziej złożonych produktów ubezpieczeniowych?

Wszystko przez Internet

 Tutaj trochę zawodzi nas intuicja, ponieważ wiele osób wychodzi z założenia, że bardziej złożone ubezpieczenia samochodowe, takie jak autocasco i assistance, najlepiej jest zawierać niezależnie od wyżej wymienionych ubezpieczeń i powinno się to robić offline. Nic bardziej mylnego, ponieważ ubezpieczenia w Internecie to takie same ubezpieczenia, jakie jest nam w stanie zaoferować agent ubezpieczeniowy, a są one w sieci po prostu tańsze, ponieważ doliczane jest do nich mniej prowizji.

Co prawda nie jest tak, że koszt prowizji płaci bezpośrednio klient, ponieważ jest on wliczany do kosztów działalności towarzystwa ubezpieczeniowego i ogólnie rzecz biorąc, płaca go wszyscy klienci. Nie jest to jednak koszt płacony po równo, ponieważ w Internecie ubezpieczyciel nie zapłaci prowizji lub zapłaci jej stosunkowo niewiele, przez co będzie promował taki właśnie kanał sprzedaży swoich produktów ubezpieczeniowych. Jeśli z niego skorzystamy, zapłacimy za dokładnie takie same warunki ubezpieczenia odrobinę mniej lub sporo mniej. Nie tylko ubezpieczenie samochodu możemy załatwić taniej przez sieć online – inne ubezpieczenia działają na podobnej zasadzie.

Wejdź na stronę https://mtu24.pl/  i dowiedz się jak to zrobić!

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: porady

Dodaj komentarz