Ubezpieczenie NNW. Czy warto je wykupić?

Ubezpieczenie NNW. Czy warto je wykupić?

Każdy kierowca pojazdu zmechanizowanego, który jest zarejestrowany na terytorium Polski, musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC. Jednak na rynku bez trudu znajdziemy też dodatkowe ubezpieczenia, które mogą zapewnić nam jeszcze szerszy zakres ochrony. Jednym z nich jest NNW komunikacyjne.

Kiedy ubezpieczenie działa?

NNW jest ubezpieczeniem dobrowolnym i łączy się je najczęściej z polisą OC. Przedmiotem ochrony od następstw nieszczęśliwych wypadków jest życie i zdrowie kierującego pojazdem mechanicznym, a także pasażerów, którzy podczas wypadku przebywali w samochodzie. Należy jednak pamiętać, że ochrona dotyczy tylko tej liczby pasażerów, którzy są w pojeździe legalnie. Czyli zgodnie z liczbą maksymalną pasażerów zapisaną w dokumentach wozu. Sam nieszczęśliwy wypadek, który uruchamia ochronę ubezpieczenia, jest jasno zdefiniowany w kodeksie cywilnym. Wedle tej definicji jest to zdarzenie nagłe i nieprzewidywalne, wywołane źródłem zewnętrznym, występujące wbrew naszej woli i powodujące śmierć lub trwały uszczerbek na naszym zdrowiu.

Czy warto?

Czy jednak takie ubezpieczenie jest dla nas opłacalne? Zdecydowanie tak. Przede wszystkim koszt ubezpieczenia NNW jest niewielki. W każdym towarzystwie ubezpieczeniowym jego podstawową wersję wykupimy już za kilkadziesiąt złotych. Ubezpieczenie NNW samochodu chroni nie tylko nas, ale także wszystkie osoby z nami podróżujące. Zaletą ubezpieczenia jest też jego szeroka zastosowalność. Wbrew powszechnemu mniemaniu nie działa ono jedynie podczas jazdy pojazdu. Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie także po wypadku, do którego doszło w trakcie wsiadania, wysiadania, załadunku lub rozładunku pojazdu, lub zespolonej z nim przyczepy, postoju, garażowania, pożaru lub działania innego żywiołu. Jednocześnie suma ubezpieczenia jest tutaj dość duża. W wielu przypadkach sięga bowiem kilkudziesięciu tysięcy złotych. Za te pieniądze może wykupić odpowiednie leki, a także sfinansować zabiegi czy nawet operacje plastyczne oraz zabiegi rehabilitacyjne.

Więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-nnw/

Dodaj komentarz