Wszystko o alergii

Wszystko o alergii

Jak w sytuacji innych chorób, postanowiliśmy przyjrzeć się reakcjom alergicznym od strony wpływu zasobów organizmu na zdrowie i raz jeszcze przekonaliśmy się o efektywności tej metody. Nie wdając się w detale analizy, przekonaliśmy się, że reakcje alergiczne wywołane są poprzez niewystarczającą zdolność wątroby odnośnie do przekształcania i detoksykacji substancji, trafiających do krwi na różnorakie sposoby.

Nawet niezbyt poważne zachwianie działania mechanizmu detoksykacji poprzednio czy w późniejszym czasie doprowadzi do krytycznego nagromadzenia się toksyn w krwi. Organizm nie może do tego dopuścić, dlatego uruchamia tak zwane reakcje alergiczne, dzięki którym dochodzi do wyparcia toksyn na zewnątrz, przez skórę, oskrzela, błonę śluzową jamy nosowo-gardłowej i jelit. Objawia się to wysypką skórną, katarem alergicznym, zapaleniem oskrzeli lub biegunką. Ma możliwość być kilka przyczyn obniżonej zdolności do detoksykacji w sytuacji wątroby.

Tłumienie reakcji alergicznych

Leczenie tradycyjne ? stłumienie reakcji alergicznych w większości przypadków jest w swej istocie nieprawidłowe, ponieważ prowadzi do nagromadzenia się toksyn w organizmie i stwarza zagrożenie pojawienia się poważnych komplikacji w przyszłości. Zresztą tłumienie to udaje się na krótką metę, ponieważ organizm, czując niebezpieczeństwo nagromadzenia się toksyn w tkankach, sam znajduje metodę na blokowanie działania preparatów, tłumiących rozwój reakcji alergicznych, poprzez co ich użyteczność obniża się. Rozwiązanie dylematu nasuwa się samo ? należy poprawić działanie mechanizmu detoksykacji w wątrobie i przywrócić barierę ochronną, tworzoną przez błony śluzowe organizmu. Mieliśmy nadzieję, że poradę organizmowi za radą oddziaływania mikrowibracjami, z naciskiem na wątrobę, pozwoli usunąć przyczyny reakcji alergicznych. Nasze nadzieje w dużym stopniu spełniły się. Trzeba jednakże podkreślić, że ustąpienie reakcji alergicznych zachodzi nie w tym samym momencie, a dopiero po 6-9 miesiącach, a w przypadku ciągnących się od wielu lat chorób lub długotrwałego przyjmowania preparatów medycznych, tłumiących reakcje alergiczne ? nawet dłużej.

Najważniejsze są wyniki

Ewidentne jest, że im więcej toksyn nagromadziło się w tkankach, tym dłużej będzie trwało usunięcie przyczyn reakcji alergicznych. Jednakże dla pacjentów, którzy od lat walczą z alergią, okres wręcz jednego roku nie jest zbyt długi. Najistotniejsze jest osiągnięcie pozytywnych wyników, a one wcześniej czy w przyszłości nadejdą. Nie można na razie stwierdzić, czy we wszystkich przypadkach można chorobę wyleczyć całkiem. Aby odpowiedzieć na to pytanie, należałoby choćby poprzez 2-3 lata aktywnie wspierać za radą mikrowibracji chory organizm. Nie będzie to czas stracony, ponieważ fonowanie tkanek i organów hamuje zachodzące w nich procesy starzenia się. Praktycznie reakcje alergiczne mogą ustąpić już po trzech miesiącach. Najbardziej prawdopodobnym nierzadko jest 6-9 miesięcy.

Dodaj komentarz